سه پنجم جمعیت جهان در معرض کووید هستند

گروه سیاسی رجانیوز: بر اساس بررسی میلیون‌ها آزمایش خون برای کروناویروس، تا سپتامبر ۲۰۲۱، حدود ۳ نفر از هر ۵ نفر آنتی‌بادی علیه کووید-۱۹ در خون خود داشتند.

محققان تخمین می زنند که این به معنای 10.5 عفونت واقعی کووید برای هر مورد گزارش شده بین ژوئن تا سپتامبر 2021 است.

به عبارت دیگر، طبق این مطالعه، مقامات بهداشت عمومی تنها 9.5 درصد از کل موارد کووید را در آن دوره شناسایی کردند.

دکتر ویلیام شافنر، مدیر پزشکی بنیاد ملی بیماری‌های عفونی، گفت: «در آغاز همه‌گیری کووید، بی‌میلی زیادی برای مردم وجود داشت که بیماری را به کووید نسبت دهند. در واقع، موارد بسیار کمی در آن زمان گزارش شده بود.”

محققان خاطرنشان می کنند که مقیاس جهانی عفونت های کووید-19 همچنان یک راز باقی مانده است.

بیش از 6.5 میلیون نفر در سراسر جهان بر اثر ابتلا به کووید جان خود را از دست داده اند، اما هیچ کس نمی تواند دقیقاً بگوید چند نفر به ویروس جدید کرونا مبتلا شده اند.

شافنر گفت: “این ویروس می تواند بسیاری از عفونت ها را بدون علامت یا با علائم خفیف ایجاد کند.”

آزمایش خون آنتی بادی به عنوان استاندارد طلایی برای اندازه گیری مواجهه یک جمعیت با یک ویروس از طریق عفونت قبلی یا از طریق واکسیناسیون در نظر گرفته می شود.

بر اساس داده‌های 965 آزمایش مختلف آنتی‌بادی خونی که بین ژانویه 2020 تا مه 2022 در سراسر جهان انجام شد، محققان WHO تصمیم گرفتند تصویر دقیق‌تری از عفونت کووید ارائه دهند. این مطالعات شامل بیش از 5.3 میلیون نفر بود.

  سینمای جشنواره; میراث شهبانو تیرات تبلیغات ضد ایرانی غرب است

محققان تخمین می زنند که بین ژوئیه و سپتامبر 2020، به ازای هر گزارش شده به مقامات بهداشتی، بیش از 51 مورد عفونت کووید وجود داشته است. در واقع، تنها حدود 2 درصد موارد گزارش شده است.

محققان خاطرنشان کردند: نتایج همچنین نشان می دهد که بیش از یک سوم جمعیت جهان هنوز به کووید-19 مبتلا نشده اند و بنابراین در معرض خطر ابتلا در آینده قرار دارند.

دیدگاهتان را بنویسید