سوخت گیاهی به بلای طبیعت تبدیل شده است

11400 خبر اولیه

بر اساس یک سرمقاله، نتایج مطالعه‌ای که اخیراً در Progress of the National Academy of Sciences منتشر شده است نشان می‌دهد که فرآیند برداشت و تولید اتانول ذرت نسبت به بنزین معمولی آلاینده‌های مضر بیشتری تولید می‌کند.

بخشی از بودجه این مطالعه پنج ساله توسط فدراسیون ملی حیات وحش و مابقی توسط وزارت نیرو تامین شده است. رویترز همچنین گزارش داد که اتانول حداقل 24 درصد بیشتر از بنزین کربن منتشر می کند.

اما این از جهت دیگری نیز مهم است. این یافته ها اهداف استاندارد سوخت های تجدیدپذیر فدرال را نقض می کند، برنامه ای که در سال 2005 برای کاهش آلودگی در ایالات متحده ایجاد شد. طبق طرح فدرال، پالایشگاه های نفت باید میلیاردها گالن اتانول به مخازن بنزین اضافه کنند. به همین دلیل است که اقتصاد آیووا در ایالات متحده به تولید و فروش اتانول متکی است و در حال حاضر بزرگترین تولید کننده ذرت در ایالات متحده است و نیمی از محصولات ذرت این ایالت برای سوخت استفاده می شود.

گاهی اوقات حقایق علمی می تواند جلوی سیاست های اشتباه را بگیرد. پس از اجرای پروژه RFS، بین سال های 2008 تا 2016، 7 میلیون هکتار به کشت ذرت اضافه شد که 8.7 درصد افزایش یافته است. این امر باعث افزایش ردپای کربن و افزایش نیاز به کودهای شیمیایی شده است که به نوبه خود تأثیر بیشتری بر آلودگی دارد.

در حال حاضر، آیووا به تولید ذرت و افزودن اتانول به پمپ بنزین‌ها مطابق با الزامات فعلی E-15 ادامه می‌دهد و بعید است که یافته‌های این مطالعه بر تغییر سیاست در کشور تأثیر بگذارد.

  آیا سفیر ایران در دانمارک یک تماشاگر بی طرف است یا حافظ حقوق ایران؟

شاید در یکی دو دهه آینده، تکثیر خودروهای برقی به تدریج مشکل آلودگی اتانول را به طرق مختلف حل کند.

منبع: اتوپارسی

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید