سوناک طرح تراس انرژی را رد کرد

16581 خبر اولیه

بر اساس سرمقاله ای به نقل از اسکای نیوز، ریشی سوناک، نخست وزیر بریتانیا، برنامه های بخش انرژی نخست وزیر سابق لیز تراس را که لندن را ملزم به خرید برق از تولیدکنندگان خارجی می کرد، کنار گذاشته است.

این صدا و سیما در بیانیه ای اعلام کرد: «سوناک از طرح دولت برای خرید برق از تولیدکنندگان خارجی منصرف شده است. کارگروه تامین انرژی که توسط لیز تراس در دوره کوتاه نخست وزیری او ایجاد شده بود، با رد این طرح توسط وزیران منحل می شود. آنها مداخله مستقیم در بازارهای جهانی گاز را رد کردند.

به گزارش اسکای نیوز، ابتکار تامین برق در ماه سپتامبر در زمان نخست وزیر لیز تراس برای تضمین قراردادهای بلندمدت با تامین کنندگان انرژی داخلی و بین المللی به منظور “تقویت امنیت انرژی داخلی بریتانیا” راه اندازی شد.

پیش از این، اپراتور سیستم یکپارچه انرژی بریتانیا «گارد ملی» طرحی اضطراری ارائه کرده بود که بر اساس آن، قطع سیستماتیک سه ساعته برق در این کشور در صورت زمستان سرد و توقف امکان‌پذیر است. تامین گاز روسیه سازمان تنظیم کننده انرژی بریتانیا FJM اعلام کرده است که این کشور در اوج بحران انرژی با کمبود گاز مواجه است که ممکن است شاهد ورشکستگی تعدادی از نیروگاه های گازی باشیم.

پس از آغاز عملیات ویژه فدراسیون روسیه در اوکراین، غرب فشارهای تحریمی علیه روسیه را افزایش داد. اختلالات زنجیره تامین باعث افزایش قیمت سوخت و مواد غذایی در اروپا و ایالات متحده شده است. در بریتانیا، افزایش هزینه های زندگی میلیون ها خانوار را تحت تاثیر قرار داده است.

  وزیر امور خارجه سوریه به تهران سفر می کند

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید