سکه یا دلار ارائه شده به بیمار مراجعه کنید

12686 خبر اولیه

بر اساس این تبصره، قانون پایانه های فروشگاهی و مودیان مالیاتی کلیه صاحبان مشاغل (صنفی و غیر اتحادیه) و اشخاص حقوقی مشمول قانون مالیات های مستقیم را مکلف به استفاده از پایانه فروشگاهی (کارت خوان) کرده است.

اگرچه این قانون از زمان لازم الاجرا شدن در سال 1388 در حال آماده شدن بوده است، اما سرانجام سال گذشته دستگاه های کارتخوان و درگاه های پرداخت الکترونیکی به پرونده های مالیاتی متصل شدند تا مفاد قانون پایانه های فروشگاهی و مودیان مالیاتی را پیش بینی کنند و حدود هفت میلیون دستگاه کارت خوان نیز در این قانون ثبت شدند. مرتبط با پرونده های مالیاتی نزدیک به سه میلیون دستگاه کارتخوان نیز غیرفعال شد.

سازمان مالیاتی: پزشکانی که بیشترین گزارش فرار مالیاتی را دارند

این در حالی است که شکایات مستمر مردم مبنی بر عدم استفاده از دستگاه های کارتخوان اصناف وجود دارد که در اطلاعیه اخیر سازمان امور مالیاتی نیز تایید شده است چرا که این سازمان اعلام کرده است که در اکثر گزارشات فرار مالیاتی عمومی از اصناف به ویژه پزشکان و مراکز درمانی استفاده نشده است. کارتخوان در مورد هدایت افراد به استفاده از روش های پرداخت دیگر مانند کارت به کارت است.

در همین راستا سازمان مالیاتی از ارسال پیامک هشدار به پزشکان مبنی بر عدم استفاده از دستگاه کارتخوان خبر داد و تاکید کرد در صورت تکرار این موضوع با جدیت برخورد خواهد شد.

اما نکته حائز اهمیت در رئیس اداره بازرسی، مبارزه با فرار مالیاتی و پولشویی این است که در موارد متعددی برخی از مراکز درمانی و کلینیک ها مردم را مجبور به خرید دلار برای پرداخت هزینه خدمات درمانی و حتی بیمارستان از خواننده کارت استفاده شده توسط رستوران.

  طراح ایرانی BMW، سازنده چینی خودروهای سیار را ساخت

سازمان نظام پزشکی: دریافت دلار بابت حق ویزیت واقعی نیست

این موضوع با واکنش های زیادی همراه بود و پس از آن سازمان مالیاتی تاکید کرد که درخواست ارز یا سکه از برخی پزشکان تنها 2 تا 3 مورد است و سازمان امور مالیاتی با جدیت با آنها برخورد خواهد کرد. اما سازمان نظام پزشکی این موضوع را تکذیب کرد و گفت: این سازمان به دنبال نصب کامل کارتخوان در مطب های پزشکان سراسر کشور است.

اگرچه سازمان مالیاتی در اطلاعیه ای اعلام کرد اکثر مردم از فرار مالیاتی پزشکان و درخواست غیرواقعی برخی مراکز درمانی شکایت دارند، اما سازمان نظام پزشکی درخواست دلار به عنوان حق ویزیت را رد کرد. خبر فرار مالیاتی اصناف به ویژه پزشکان در خبر مربوطه آمده است.

برخی از پزشکان می گویند برای یک عمل جراحی جزئی سکه دریافت می کنند که طبق گفته بیمه حدود 10 میلیون دلار برای بیمارستان هزینه دارد.

کارت به کارت تست شود

یکی دیگر گفت که برخی از پزشکان ویزیت را فقط با دستگاه کارتخوان انجام داده اند و دکتر به او گفته است که برای گرفتن آزمایش کارت کارت معاینه را پرداخت کند.

برای جراحی زانو سکه بخواهید

مرد دیگری گفت چون گرفتن دلار برای همه آسان نیست برخی از پزشکان طلا می خواهند و این مرد می گوید که دکتری برای جراحی زانو از او سکه خواسته است.

پزشکان فقط پول نقد می پذیرند

بیمار از تلاش برای مراجعه به مطب می گوید که منشی مطب شماره پزشک را برای کارت می دهد و پول نقد و استفاده از دستگاه کارتخوان را قبول نمی کند. یا یکی دیگر اعلام کرد که به ازای هر دکتری که مراجعه می کند فقط پول نقد می گیرند و با کارت به او دستور دادند که از صندوقدار پول بگیرد.

  عراق برای تسریع لغو روادید سفر زمینی به زیارتگاه ها

منبع: ایسنا

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید