سکه یک میلیون تومانی گم شد

در روزهای اخیر قیمت های بازار ارز و طلا روند نزولی به خود گرفت به طوری که سکه ظرف یک هفته یک میلیون تومان از ارزش خود را از دست داد. در بازار ارز به عنوان سیگنالی برای بازار طلا، قیمت ها کاهش یافت. در این بازار نرخ توافقی دلار به 28 هزار تومان رسیده و نرخ ارز در بازار غیررسمی به زیر 30 هزار تومان رسیده است.

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در این خصوص از کاهش یک میلیون تومانی قیمت سکه در هفته گذشته خبر داد و گفت: هفته گذشته کاهش قیمت انواع سکه و ست طلا رخ داد. یک رکورد جدید در سال جاری است که انتظار می رود این روند نزولی ادامه یابد.

محمد کشتی آرای در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در آخرین معاملات روز پنجشنبه هفته گذشته قیمت نفت جهان به یک هزار و 763 دلار رسید که نسبت به ابتدای هفته 42 دلار کاهش داشته است.

نرخ ارز از ابتدای هفته با توجه به روند مثبت مذاکرات برجام روند کاهشی را آغاز کرد و روز پنجشنبه به 29 هزار تومان کاهش یافت. این دو عامل یعنی کاهش نرخ ارز و تقاضای جهانی طلا به کاهش قیمت سکه و طلا منجر شد.

کشتی آرای بیان کرد: افت 810 تومانی نرخ ارز و افت 42 دلاری قیمت جهانی طلا منجر به افت قیمت انواع سکه و طلا در بازار شد. وی افزود: سکه طرح قدیم یک میلیون تومان، سکه طرح جدید 900 هزار تومان، نیم و ربع سکه 400 هزار تومان و سکه یک گرمی 100 هزار تومان کاهش یافت.

  وحشت طمایی صالحی پس از دستگیری

همچنین هر مثقال طلای مذاب 295 هزار تومان، هر گرم طلای 18 عیار 67 هزار تومان و طلای 24 عیار گرمی 90 هزار تومان معامله شد.

به گفته این مقام صنفی، حباب سکه در هفته جاری به دلیل کاهش تقاضا و فروشنده بودن مردم و عدم تقاضای خرید در بازار، 200 هزار تومان کاهش یافته است، اما حباب سکه همچنان حدود یک میلیون و 200 است. هزار تومان

وی بیان کرد: شرایط موجود به گونه ای است که با توجه به روند نزولی قیمت ها، تعداد خریداران در بازار به شدت کاهش یافته و معاملات کاهش یافته و تقاضا کاهش یافته است، اما عرضه افزایش یافته و این امر به کاهش بیشتر قیمت ها کمک کرده است.

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: با توجه به پیشرفت مثبت مذاکرات برجام پیش بینی می شود کاهش قیمت در هفته آینده ادامه داشته باشد.

ارز با کمترین قیمت در 3 ماه گذشته

همانطور که گفته شد قیمت ها در بازار ارز نیز به شدت کاهش یافت. دبیر کل کانون صرافان گفت: روز پنجشنبه قیمت دلار در بازار غیررسمی در محدوده 29 هزار و 700 تومان و در بازار قراردادی 28 هزار تومان در نوسان بود.

به گزارش انجمن صرافان، کامران سلطانی زاده روز پنجشنبه درباره بازار ارز گفت: در این روز فضای بازار بسیار آرام بود و حساسیت نسبت به معاملات در بازار ارز به طور کلی کاهش یافته است. وی ادامه داد: دیگر خبری از رفتار هیجانی در بازار ارز نیست و به اصطلاح دیگر هیچکس از بازار ارز خبر ندارد.

  بیانیه سه متحد اروپایی آمریکا در مورد غنی سازی ایران

دبیر کل کانون صرافی ها اضافه کرد: در بازار نه خریدار وجود دارد و نه فروشنده، همه نسبت به بازار ارز بی تفاوت شده اند، به نوعی می توان گفت امروز اکثر مردم تماشاگر بازار شده اند.

منبع: روزنامه ایران

دیدگاهتان را بنویسید