سگ های ولگرد این بار به کودک 10 ساله حمله کردند

گروه اجتماعی رجانیوز: حمله سگ های ولگرد به کودک 10 ساله انزلیچی و مجروح شدن وی بار دیگر یادآوری کرد که توجه مسئولان به این وضعیت چقدر مهم است و شهروندان خواستار ورود دستگاه قضایی به این موضوع هستند.

من گزارش میدم رجانیوز به گزارش مهر، معضل سگ های ولگرد یکی از مهمترین مشکلات دامنگیر شهرهای کشور به ویژه استان گیلان است. مشکلی که با توجه به خطرات و آسیب های جبران ناپذیری که به همراه دارد، اما تاکنون راه حل اساسی برای حل آن ابداع نشده است.

آمارها حاکی از آن است که حدود 2 میلیون قلاده، جمعیت سگ های ولگرد در کشور را تشکیل می دهند که در صورت صحت این آمار، آمار نگران کننده ای برای زندگی اجتماعی محسوب می شود. حمله سگ‌های ولگرد امروزه به کابوسی مرگبار برای شهروندان به‌ویژه کودکان و زنان تبدیل شده است تا جایی که آسیب‌های روحی و روانی آن بیش از جسمی نگران‌کننده است.

ترس، اضطراب و ترس ناشی از حمله سگ های ولگرد دردناک تر است و آثار روحی و روانی آن تا مدت ها در ذهن باقی می ماند. ساماندهی سگ های ولگرد در مقاطع مختلف یکی از مطالبات مهم شهروندان بوده است، مطالبه ای که تاکنون محقق نشده و در حد یک وعده باقی مانده است.

بر اساس بخشنامه وزارت کشور از سال 87، شهرداری های سراسر کشور موظف به پذیرش سگ های ولگرد و بی سرپرست هستند و این جمع آوری باید با ساخت پناهگاه های استاندارد با تشخیص دامپزشک برای این سگ ها انجام شود اما هزینه، اعتبار و محدودیت های مالی برای شهرداری ها توجیه شده است و باید به این موضوع پشت کنند زیرا دوری از سگ های ولگرد توسط دولت شهری باعث آسیب به شهروندان شده است.

  قاتل به صحنه جنایت باز می گردد

سریال تلخ و تکراری حمله سگ های ولگرد این بار به 10 کودک در انزلی

حمله سگ ها به شهروندان در انزلی به یک امر عادی تبدیل شده است

اسماعیل میرزایی یکی از شهروندان بندرانزلی که پسرش مورد حمله سگ های ولگرد قرار گرفت و به شدت مجروح شد، گفت: پسرم برای خرید به مغازه ای نزدیک منزلش در مسکن مهر انزلی رفته بود که مورد حمله سگ های ولگرد قرار گرفت دستها و پاهایش زخمی شده بود. شدت درد.

وی معضل سگ های ولگرد را یکی از چالش های جدی پیش روی انزلی برشمرد و افزود:

انزلی ها از دست سگ های ولگرد راحت نمی شوند.

این شهروند بندرانزلی با بیان اینکه حمله سگ ها به شهروندان در این شهر عادی شده است، گفت: تاکنون چندین مرحله حمله سگ های ولگرد به شهروندان در انزلی به ویژه در منطقه مسکن مهر این شهر رخ داده است. و هیچ کس مسئولیتی در این زمینه ندارد.

میرزایی با اشاره به اینکه حمله سگ های ولگرد به کودکان و زنان آسیب های روحی و روانی شدیدی را به همراه دارد افزود: حمله سگ های ولگرد به کودکان تا سال ها در حافظه آنها حک می شود و پیامدهای منفی زیانباری در پی خواهد داشت.

وی با تاکید بر ساماندهی سگ های ولگرد توسط متولیان امر افزود: شهرداری موظف به جمع آوری سگ های ولگرد است و باید پاسخگوی عواقب حمله این سگ ها به شهروندان باشد.

سگ های ولگرد شهر را زشت کردند

این شهروند انزلیچی با اشاره به مخالفت برخی افراد با پرورش و ساماندهی سگ های ولگرد در سطح شهر گفت: شنیده ها حاکی از آن است که عده ای به عنوان مدافع حقوق حیوانات با طرح تجمع و ساماندهی شهرداری مخالفت کرده اند.

میرزایی ادامه داد: آیا افرادی که مخالف پرورش و جمع آوری سگ های ولگرد از سطح شهر هستند اگر این اتفاق وحشتناک برای فرزندانشان بیفتد سکوت خواهند کرد؟

  بحران در خانه مدرنیته پایگاه اطلاع رسانی رجا

وی با بیان اینکه وضعیت سگ های ولگرد و بی سرپرست با سگ های خانگی دارای صاحب متفاوت است، افزود: سگ های ولگرد انواع هاری و بیماری های واگیردار را دارند و حضور آنها در شهر عواقب خوشایندی برای شهر ندارد.

سریال تلخ و تکراری حمله سگ های ولگرد این بار به 10 کودک در انزلی

این شهروند بندرانزلی با بیان اینکه سگ های ولگرد چهره شهر را زشت کرده اند، گفت: سگ های ولگرد که در سطح شهر پرسه می زنند و برای مردم ترس و اضطراب ایجاد می کنند شایسته شهروندان انزلی نیست.

میرزایی با بیان اینکه بارها ساماندهی سگ های ولگرد در مجتمع مسکن مهر انزلی را پیگیری کرده ایم، افزود: به نظر می رسد تا زمانی که اتفاق تلخ و ناگواری برای شهروندان رخ ندهد، مسئولان از جای خود تکان نخواهند خورد.

وی با بیان اینکه آسایش شهروندان با هجوم سگ های ولگرد به سخره گرفته می شود، افزود: صیانت از حقوق شهروندان با ایجاد امنیت و آرامش انجام می شود.

به خاطر مخالفت چند نفر با جمع آوری سگ های ولگرد نباید سلامت مردم قربانی شود.

این شهروند انزلیچی با اشاره به مراحل درمان فرزندش پس از حمله سگ های ولگرد، گفت: تاکنون چندین بار واکسن هاری به فرزندم تزریق شده و مرحله درمان او ادامه دارد.

میرزایی با اشاره به آسیب‌های روحی ناشی از حمله سگ‌های ولگرد به کودکان، افزود: فرزندم پس از این حادثه تلخ وحشت‌زده است و اغلب گریه می‌کند و بی‌قرار است.

وی ادامه داد: بعد از این اتفاق ذهنیت بدی نسبت به حیوانات در ذهن فرزندم ایجاد شد و می تواند سال ها در خاطره او بماند.

این شهروند بندرانزلی بر دخالت دستگاه قضایی در معضل ساماندهی سگ های ولگرد در این شهرستان تاکید کرد و اظهار داشت: عاملان تاخیر در ساماندهی سگ های ولگرد در انزلی باید تحت تعقیب قرار گیرند.

  پاسخ به شبهه رسانه ای/ قطب مالیاتی هنرمندان کجاست؟ / دستور وزیر ارشاد برای اصلاح قانون مالیات در حوزه فرهنگی

میرزایی با بیان اینکه حق شکایت و اقدام قانونی برای حقوق فرزندم محفوظ است.

و ادامه داد: مسئولان شهرداری از آنجایی که جدیت خود را در امر جمع آوری سد معبر دارند، باید نسبت به جمع آوری سگ های ولگرد که امنیت اجتماعی را تهدید می کنند حساسیت بیشتری داشته باشند.

این شهروند بندرانزلی با بیان اینکه نباید منافع جامعه فدای مخالفت چند نفر با جمع آوری سگ های ولگرد شود، گفت: اکثر شهروندان از جمع آوری و ساماندهی سگ های ولگرد حمایت می کنند و این موضوع به عنوان یک موضوع مطرح شده است. درخواست جدی و نباید شهرداری مقصر مقاومت باشد برخی شهروندان از جمع آوری سگ های ولگرد خودداری کنند.

لزوم دخالت دستگاه قضایی در امر ساماندهی سگ های ولگرد

خانواده میرزایی شاید اولین و قطعا آخرین نباشد تا زمانی که اقدامات اساسی برای ساماندهی سگ های ولگرد، حیوانات وحشی و آلوده انجام نشود، هر روز باید منتظر کودکان و شهروندان مجروح و آسیب دیده در نقاط مختلف شهر باشیم.

معضل حمله سگ‌های ولگرد به شهروندان به‌ویژه کودکان و زنان چالشی جدی و بی‌سابقه است، ماجرایی که سال‌ها به صورت فاجعه‌ای تلخ در شهرهای ایران و گیلان تکرار می‌شود و بارها خبر از مرگ و مجروحیت می‌دهد. شهروندان به دلیل هجوم سگ های ولگرد در نقاط مختلف کشور اخبار تلخ و دردناکی هیچ واکنش موثری از سوی متولیان امر ندارد هر چند گاهی اقداماتی در این راستا انجام می شود اما سطحی و مقطعی است و درمانی برای آن وجود ندارد. این درد دردناک

دیدگاهتان را بنویسید