سیاسی شدن دنیای موسیقی نیز آشکار شده است. حمایت گرم عجیب از زلنسکی

12353 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله، سیاست امروز با تمام ارکان زندگی مردم در هم آمیخته است. از اقتصاد گرفته تا ورزش و هنر، همه چیز تحت الشعاع سیاست قرار دارد.

این موضوع پس از آغاز جنگ روسیه با اوکراین مشخص شد. آخرین نمونه آن اتفاقی است که در جوایز گرمی رخ داد که نشان داد موسیقی نیز تحت الشعاع سیاست قرار گرفته است.

شصت و چهارمین دوره جوایز گرمی یکشنبه شب در آمریکا برگزار شد و جوایز بهترین موسیقی سال از سوی برگزارکنندگان این مراسم به نوازندگان اهدا شد.

در این مراسم، جان باتیست جایزه آلبوم سال را برای “ما هستیم” دریافت کرد. این آلبوم از جنبش “Black Lives Matter” الهام گرفته شده است. همچنین گروه Silk Sonic جایزه اصلی این مراسم که ترانه سال است را از آن خود کرد.

اما چیزی که جوایز گرمی امسال را از سال های گذشته متمایز می کند، سخنرانی رئیس جمهور اوکراین است.

ولادیمیر زلینسکی، رئیس جمهور اوکراین در مراسم اهدای جوایز گرمی به صورت آنلاین حضور یافت و دقایقی در این جشنواره سخنرانی کرد.

زلینسکی که یک پیام ویدئویی برای حضار ارسال کرد، از جامعه موسیقی خواست تا از مردم اوکراین به هر نحو ممکن در برابر تهاجم روسیه حمایت کنند. زلنسکی با پوشیدن تی‌شرت سبز همیشگی خود، لذت موسیقی را با ویرانی‌های ناشی از حمله روسیه به کشورش مقایسه کرد و افزود: «چه چیزی مخالف موسیقی است؟ سکوت برای شهرهای ویران شده و مردم کشته شده.

پایان /

  تغییر چشمگیر تیم مذاکره کننده هسته ای در دولت جدید

دیدگاهتان را بنویسید