سیستم قرعه کشی خودرو حذف شد، مردم چگونه می توانند خرید کنند؟

به گزارش تحریریه، با توجه به اینکه سامانه یکپارچه فروش خودرو خودروی مبتکر فاطمی امین و منوچهر منطقی لغو شده و از ایمنی کافی برخوردار نیست، این سوال پیش می آید که مردم چگونه باید خرید کنند؟

هرج و مرج در وزارت صمت صدای خبرگزاری تسنیم که یکی از رسانه های حامی دولت است را برانگیخت که بیاید و بنویسد: باز هم در یک فرآیند توزیع حدود 12 هزار نفر به عنوان نامزد ذخیره انتخاب شدند. اما این مشکل در سامانه مذکور به وضوح شناسایی نشد و ابهاماتی ایجاد کرد. این در حالی است که این مقام مسئول در وزارت صمت خودروسازان را مقصر این مشکل می داند که موضوع همین است. آیا سازوکار اعلام اسامی اصلی و رزرو از سوی خودروسازان تعریف نشده بود؟ در پروژه های قبلی چگونه اسامی به صورت جداگانه اعلام می شد اما این بار این بی نظمی رخ داد؟ مگر نه این است که هر بار که باید ایرادات را برطرف کنید و خودرو را به شکل قانونی تری بفروشید، چرا این بار که همه بر نظارت یکپارچه خودرو در سیستم فروش تاکید داشتند، چنین اشتباهی رخ داد؟ اکنون با گذشت بیش از یک ماه از اولین قرعه کشی خودرو در سامانه یکپارچه وزارت صمت، سیدمهدی نیازی معاون وزیر صمت در نامه ای به منوچهر منطقی معاون حمل و نقل صنعت حمل و نقل از برخورداری این سامانه از صلاحیت فنی و امنیتی خبر داد. نیست و هنوز هم نیست، بنابراین تاکید کرد که فعلاً قرعه کشی از طریق این سامانه انجام نشود.

در نامه به وزارت صمت آمده است:

  بهترین سرویس تعمیر رنو کولئوس در تهران

همانطور که در جلسات کارشناسی قبل از اولین دوره قرعه کشی سامانه جدید یکپارچه توزیع خودرو بر اساس صورتجلسات مربوطه به صراحت اعلام شد، اداره اطلاعات، اطلاعات و امنیت فضای مجازی در شرایط فعلی انتخاب پیمانکار فاقد قرارداد با وزارتخانه، عدم مالکیت سامانه و همچنین عدم ورود به تحلیل فرآیند تخصیص، امکان پذیرفتن مسئولیت تایید و نظارت بر حسن اجرای این سامانه وجود ندارد و تنها در این شرایط، ارائه مشاوره فنی در جلساتی که در این زمینه برگزار می شود امکان پذیر است. لازم به ذکر است در صورت انتقال رسمی مسئولیت های مرتبط با مسائل فنی سیستم، عناصری از قبیل انتخاب پیمانکار، اجرا و آزمایش جامع سیستم در مرحله فنی و کارشناسی موضوع مورد نیاز است و باید تجزیه و تحلیل فرآیندها و زیرساخت های مربوطه را اختصاص دهید. از سوی دیگر با توجه به حساسیت و اهمیت این سامانه باید زیرساخت های ارتباطی، سخت افزاری، نرم افزاری و امنیتی مناسبی فراهم شود که تامین آن نیازمند اعتبار مناسب آن است که باید در ردیف های مربوط به تملک سرمایه امسال تامین شود. برنامه ها. دارایی ها لذا پیشنهاد می شود برای قرعه کشی بعدی از طریق این سامانه، موارد و دیدگاه های مرکز فال اوت ریاست جمهوری به صورت ویژه توسط این ارگان درخواست شود و پس از دریافت و آماده سازی سامانه، نسخه نهایی جهت تست و ارزیابی فنی به یکی از آزمایشگاه های ذیصلاح ارسال شود. تحت نظارت مرکز را رها کنید و قرعه کشی را به بعد موکول کنید. دفتر فناوری اطلاعات و فضای مجازی آمادگی همکاری در این زمینه ها را دارد.

  «سید حسن نصرالله» جمعه شب سخنرانی خواهد کرد

1401040710060750255928110 خبر اولیه

سیستم یکپارچه فروش خودرو که از همان ابتدا مورد انتقاد شدید کارشناسان مستقل قرار گرفته بود، از کار افتاده و این سوال مطرح می شود که مردم چگونه باید خرید کنند؟ اگر برنامه‌های فروش خودروسازان تا زمان تعمیر این سیستم خودساخته متوقف شود، به معنای اختلالات بیشتر در عرضه خواهد بود که به افزایش قیمت‌ها دامن می‌زند.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید