سیل تابستانی در 6 استان تکرار می شود

سازمان هواشناسی از بارش شدید باران و جاری شدن سیل در 6 استان برای امروز (یکشنبه 18 مرداد) خبر داد و هوای تهران را ابری همراه با بارش پراکنده در ارتفاعات پیش بینی کرد.

به گزارش رجانیوز به نقل از ایرنا، سازمان هواشناسی امروز در نیمه جنوبی و شرقی خوزستان، نیمه غربی و جنوبی کرمان، مرکز و جنوب سیستان و بلوچستان، شمال هرمزگان، نیمه غربی و جنوبی فارس و نیمه شرقی ادامه دارد. بوشهر آن را دارد.

برای فردا (دوشنبه) نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، فارس، بوشهر، کوگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، غرب و مرکز کرمان و شرق خوزستان ادامه دارد.

سازمان هواشناسی نسبت به وقوع طغیان رودخانه ها، طغیان رودخانه ها، طغیان گسترده، آبگرفتگی منازل در مناطق مستعد، اختلال در ناوگان حمل و نقل، کاهش دید، تخریب احتمالی پل ها و بسته شدن جاده ها در این مناطق هشدار قرمز داد.

آمادگی کلیه دستگاه های کمکی و اجرایی از جمله استان ها، شهرداری ها، راهداری ها، وزارت نیرو، وزارت جهاد کشاورزی برای مقابله با خسارات احتمالی، تخلیه همشهریان از نقاط حادثه خیز مانند بستر رودخانه ها و مسیل ها نیز از جمله توصیه ها می باشد. سازمان هواشناسی

امروز در دامنه های جنوبی البرز در استان های تهران، البرز، قزوین، سمنان، زنجان و همچنین گیلان، آذربایجان شرقی، اردبیل و مازندران بارش شدید باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد موقتی شدید پیش بینی می شود.

در روز سه شنبه (20 مرداد) بارش در مناطق مشخص شده کاهش می یابد و روز چهارشنبه نیز در شمال کشور بارش پراکنده خواهد بود.

  دستور اصلی رفع موانع کارخانه سنگرکار/ پیگیری تامین مواد دامی دامداران استان/ برنده میدان در مقابل اقدام نظامی آمریکا ملت ایران است/ رئیسی: وعده های غیرقابل اجرا نمی دهیم به مردم

اداره هواشناسی برای روز پنجشنبه (23 مرداد) در بیشتر نقاط کشور وضعیت جوی پایدار را پیش بینی کرده است.

آسمان پایتخت امروز نیمه ابری، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید و بیشینه و کمینه دمای تهران 31 و 19 درجه است.

بر اساس این خبر از امروز تا سه شنبه در غرب و شمال غرب کشور گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا خواهیم داشت.

دیدگاهتان را بنویسید