سیل در افغانستان دست کم 20 قربانی گرفت

سیلاب شدید در ولایت لوگر در جنوب کابل پایتخت افغانستان ۶۵ کشته و زخمی بر جای گذاشته است.

به گزارش رجا نیوز به نقل از الجزیره، مقامات طالبان از کشته شدن ۲۰ تن و زخمی شدن ۴۵ تن بر اثر سیل در ولایت لوگر در جنوب کابل خبر دادند.

الجزیره همچنین از بارش شدید باران و جاری شدن سیل در این استان در جنوب پایتخت افغانستان خبر داد.

اداره هواشناسی افغانستان در 10 ولایت این کشور وضعیت فوق العاده اعلام کرده و نسبت به احتمال جاری شدن سیل در این مناطق هشدار داده است.

روز شنبه، مقامات محلی طالبان در میدان وردک اعلام کردند که سیل به ساکنان آن منطقه خسارت مالی وارد کرده است. سیل در ولایت میدان وردک نیز 30 خانه را تخریب کرده و به باشندگان این مناطق خسارت مالی وارد کرده است.

راه ها و پل های ارتباطی شهرستان های چک و سید آباد این استان نیز تخریب شده و امدادرسانی به ساکنان این دو شهرستان دشوار شده است.

پیش از این، دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد (OCHA) از کشته شدن 60 نفر بر اثر سیلاب های ناگهانی در چندین ولایت افغانستان در هفته گذشته خبر داده بود. این نهاد گفته است که سیلاب های اخیر در افغانستان علاوه بر تلفات جانی، ۸۰۰ خانه را در ولایات کنر، لغمان، ننگرهار و پروان تخریب کرده است.

در همین حال، شرف الدین مسلم، معاون وزارت بلایای طبیعی طالبان می گوید که در یک هفته گذشته سیل در هفت ولایت افغانستان رخ داده و خسارات جانی و مالی به بار آورده است. وی افزود: در اثر جاری شدن سیل، چندین راه اصلی از جمله سرک کابل به غزنی و همچنین راه بامیان و پکتیا مسدود شده است.

  فروش خودروهای فیدلیتی و دیگنیتی در جدول بهمن ماه اعلام شد

همچنین آمار رسمی وزارت مبارزه با حوادث طبیعی نشان می دهد که در اثر سیلاب در مناطق مختلف افغانستان صدها خانه ویران شده و هزاران هکتار زمین ویران شده است.

دیدگاهتان را بنویسید