سیگنالی برای هماهنگی روسیه و چین برای مقابله با سلطه دلار در اقتصاد ایران

9976 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله، روزنامه الکترونیکی رای الیوم در بخشی از گزارش خود از دیدار مجازی اخیر ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و شی جین پینگ رئیس جمهور چین در چارچوب تنش های آمریکا و اروپا علیه چین و روسیه نوشت. اوج آن در تایوان و اوکراین بود. این نشست اتحاد چین و روسیه را تقویت کرده است و می تواند نقطه عطفی در روابط بین المللی باشد. این ائتلاف برای جذب بسیاری از نیروهای منطقه ای، به ویژه در خاورمیانه و شمال آفریقا، مرکزی است.

یک اتحاد نظامی و اقتصادی سریع و جدی بین روسیه و چین برای مقابله با تنش‌های آمریکا در شرق آسیا و اروپای مرکزی شکل می‌گیرد که نشان می‌دهد بسیار قدرتمندتر و سخت‌تر از ائتلاف ناتو است.

روسیه و چین بر سر ایجاد یک سیستم مالی مستقل توافق کردند. آنها برای خنثی کردن تحریم های آمریکا اقدام کرده اند و سعی دارند روسیه و چین را از سیستم مالی جهانی بیرون برانند.

این سیاست جدید چین و روسیه برای مقابله با سیاست آمریکا ممکن است پیام های روشنی را برای ایران که تحت تحریم های سنگین قرار دارد، ارسال کند.

به گزارش رای الیوم، دیدار دوجانبه رهبران چین و روسیه در پاسخ به دعوت نشدن آنها به نشست دموکراسی است که یک هفته پیش توسط جو بایدن رئیس جمهور آمریکا از طریق فضای مجازی و به بهانه نادیده گرفتن حقوق بشر در این کشور برگزار شد. چین غربی روسیه و چین را به این اجلاس دعوت نکرد. پوتین همچنین در واکنش به تحریم های آمریکا، بریتانیا، کانادا و استرالیا تصمیم گرفت در مراسم افتتاحیه المپیک زمستانی پکن در ماه فوریه شرکت کند. این اقدام نشان می دهد که دایره هماهنگی و همگرایی دو کشور گسترده است و هر دو کشور به یک ائتلاف استثنایی در همه زمینه ها دست یافته اند.

  9 انتقاد صریح نماینده مجلس که از 4200 دلار دفاع می کند

یک جنگ سرد جدید به سرعت در حال وقوع است، و این جنگ سرد به شدت با جنگ سرد قبلی متفاوت است. زیرا در گذشته جنگ سردی بین روسیه و غرب وجود داشت، اما جنگ سرد فعلی بین ایالات متحده و روسیه و چین در حال وقوع است. این بار چین مانند گذشته بی طرف نخواهد بود. پس از تکمیل زیرساخت های اقتصادی و نظامی، این کشور نقش کلیدی در ائتلاف جدید روسیه ایفا خواهد کرد و به رقیب شماره یک ایالات متحده تبدیل خواهد شد.

در پایان این گزارش آمده است: سیستم مالی جدید روسیه و چین که به طور موثر مورد مذاکره قرار گرفت، نه تنها به تدریج به سلطه آمریکا در سیستم مالی جهانی پایان خواهد داد، بلکه نقطه شروع قدرتمندی برای نابودی دلار خواهد بود. آمریکا کشورهای جهان سوم بیشترین سود را از این اقدام روسیه و چین خواهند برد تا خود را از سلطه مالی و اقتصادی آمریکا رها کنند و باعث شوند سلاح های تحریمی آمریکا قدرت و کارایی خود را از دست بدهند.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید