شادی زنانه با تسهیل واردات طلا

به گزارش تحریریه، وب سایت شبکه خبری بلومبرگ به نقل از منابع خود اعلام کرد که دهلی نو قصد دارد برای جلوگیری از ورود غیرقانونی طلای پرکاربرد، مالیات واردات طلا را که اخیراً افزایش داده بود، به سطح قبلی بازگرداند. فلز به هند. .

بر اساس این گزارش، وزارت بازرگانی در حال بررسی کاهش تعرفه های فعلی از 12.5 درصد به 10 درصد است. این منابع گفتند که این تصمیم می تواند در زمان ارائه بودجه در اوایل سال آینده یا زودتر اعلام شود.

در ماه جولای، دولت هند تعرفه واردات طلا را از 7.5 درصد به بیش از 12 درصد افزایش داد. هدف از این اقدام کاهش ورود فلز برای تثبیت پول هند بود. در آن زمان، روپیه به دلیل تورم بالا و نبود تراز تجاری در پایین ترین سطح خود قرار داشت.

شادی زنانه با تسهیل واردات طلا

بر اساس داده های شورای جهانی طلا، پس از افزایش تعرفه، واردات طلای هند در ژوئیه تا سپتامبر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 23 درصد کاهش یافت.

با این حال، هشدارها درباره افزایش قاچاق تقریبا بلافاصله پس از وضع مالیات اعلام شد و بسیاری از کارشناسان از دولت دهلی نو خواستند تا در این تصمیم تجدید نظر کند. این کارشناسان می گویند که افزایش مالیات بر واردات صنعت طلای داخلی هند را با چالش مواجه می کند زیرا باعث افزایش حجم کالاهای ورودی غیررسمی به این کشور می شود.

Ashish Pethe، رئیس گروه تجاری مستقر در بمبئی، به این خبرگزاری گفت که سطح تعرفه باید بین 4 تا 6 درصد باشد زیرا در این سطح دولت درآمد کافی خواهد داشت و تجارت غیرقانونی وجود نخواهد داشت.

  حکم بازداشت عمران خان صادر شده است

شادی زنانه با تسهیل واردات طلا

پس از چین، هند دومین مصرف کننده طلا در جهان است که بیشتر آن برای صنعت جواهرسازی وارد می شود. به گفته وزارت بازرگانی و صنعت، هند در سال مالی 2021-2020 بیش از 651 تن طلا وارد کرده است. ارزش این واردات حدود 34.62 میلیارد دلار است. شایان ذکر است که در سال مالی 2021-2022 ارزش واردات طلای هند با 33 درصد افزایش به 46.14 میلیارد دلار رسید.

در همین حال، وزارت اطلاعات درآمد (DRI) چند روز پیش اعلام کرد که از ابتدای سال مالی جاری تاکنون بیش از 833 کیلوگرم طلای قاچاق به ارزش 405.35 کرور روپیه (49.5 میلیون دلار) کشف و ضبط کرده است.

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید