شارژر تک در اروپا اجباری شده است

13580 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله به نقل از یورونیوز، بر اساس مصوبه پارلمان اروپا، افرادی که در 27 کشور عضو زندگی می کنند باید برای هر یک از دستگاه های خود شارژر جداگانه داشته باشند و بتوانند نیازهای خود را با یک شارژر تامین کنند. این مقررات که از سال 2024 اجرایی می شود، بیش از هر چیز دیگری بر اپل، سازنده آیفون تاثیر خواهد گذاشت.

پارلمان اروپا این قطعنامه را با 602 رای در حمایت از کاهش مصرف الکترونیک و حمایت از حقوق مصرف کننده تصویب کرد. تنها 13 نماینده با این طرح مخالفت کردند. 8 نفر در رای گیری شرکت نکردند.

از پایان سال 2024 تمامی تلفن های همراه، تبلت ها و دوربین ها باید به درگاه شارژ USB نوع C مجهز شوند.از سال 2026 این مقررات برای لپ تاپ ها نیز اعمال می شود.

موسسات اروپایی قبلاً به USB در سیستم اندروید به عنوان یک استاندارد اروپایی رای داده بودند و بنابراین اپل باید اقدامات لازم را برای تطبیق شارژرهای خود با استاندارد اروپایی انجام دهد.

البته با توجه به اینکه قانون جدید شامل کتاب های الکترونیکی، هدفون و فناوری های مشابه می شود، شرکت هایی مانند سامسونگ و هوآوی احتمالا مجبور به ایجاد تغییراتی در شارژر خود خواهند شد.

پایان/

  آخرین اخبار از آزادسازی فوری منابع ایرانی در کره جنوبی

دیدگاهتان را بنویسید