شاهکار بنیاد شهید در بورس ادامه دارد

8884 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، بررسی وضعیت شرکت های تابعه نشان می دهد که شاهکار بنیاد شهید و امور ایثارگران در بورس همچنان ادامه دارد و سیاست های گذشته متوقف نشده است. تا اینکه جامعه هدف با سیاست ها و توصیه های رسمی این موسسه سهامدار شرکت های تابعه شد.

کاهش ارزش سهام شرکت ثشاد از 9 هزار تن به 1000 تن با وجود NAV مطلوب این شرکت و عدم تلاش برای پاسخگویی مدیران این مجموعه در گذشته از جمله شهیدی و اوحدی صورت نگرفته و قاضی زاده هاشمی هنوز اطلاعات خاصی ارائه نکرده است. برای آن او نداد. اینکه چگونه می توان در چنین روزی یک شرکت فعال در حوزه ساخت و ساز را در رکورد بعدی قیمت ملک در 4 سال اخیر نشان داد، در کمتر جایی نسبت به بنیاد شهید اتفاق می افتد.

قیمت خوراک پارس از 57 هزار تن به 12 هزار تن کاهش یافته است که روندهای بیشتری را طی می کند، در حالی که فهرست دارایی های منتشر شده شرکت نشان می دهد که بیش از 2 میلیارد تن دارایی دارد در حالی که ارزش هیئت مدیره شرکت 700 تن است. به یک میلیارد تن رسید. آیا انتقال دیگری به سازمان اقتصادی کوثر صورت می گیرد و ماجرای سرمایه گذاری سبحان تکرار می شود؟ برای شرکتی که در راس زنجیره تامین برق فعالیت می کند، چنین وضعیتی با منطق مدیریت و سرمایه گذاری قابل خواندن نیست. دارایی های این شرکت از 55 سال پیش تاکنون تجدید ارزیابی نشده و یکی از رکوردهای بورس محسوب می شود!

بانک دی ظاهراً به واسطه بازی های مکرر حسن روحانی با پانزی از اصل 141 و ورشکستگی خارج شده است، اما آیا هدف یک بانک مستقل صرفاً فرار از اصل 141 و ورشکستگی است و چشم اندازی به اقتصاد ایران ندارد؟ آیا برای جامعه هدف بنیاد شهید و امور ایثارگران راهی تعریف شده برای دریافت وجوه از این بانک وجود دارد یا صرفاً برای عکس گرفتن از سوغات و نمایش و بازی های تبلیغاتی استفاده می شود؟ بررسی نسبت کفایت سرمایه بانک دی نشان می دهد که با بانک استاندارد روبه رو نیستیم. برنامه این بانک حاکم برای آینده چیست و چرا رئیس جدید بنیاد شهید شفاف سازی نمی کند؟

  افزایش 4 میلیون تنی گندم ایران نسبت به پارسال

زشریف نیز وضعیت بهتری ندارد و در میان مجموعه های اقتصادی بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنان سازمان اقتصادی کوثر در راس آن قرار دارد و بازماندگان دوران محمدرضا اسکندری اجازه تغییر ریل را ندادند. فردی که در طول 12 سال فعالیت سازمان اقتصادی کوثر تعداد شرکت های خود را به شدت کاهش داد و نکته جالب این است که سود عملیاتی کوثر (بدون تورم) از سال 88 تا 1399 افزایش نیافته و همچنین کاهش یافته است. بنابراین از حدود 50 میلیون دلار در سال 1988 به کمتر از 40 میلیون دلار در سال 1999 رسید.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید