شایعه انتقاد رسانه ها از دولت علیه رئیس کل بانک مرکزی

گروه اقتصاد رجانیوز: بانک مرکزی با انتشار گزارشی با عنوان “زمان خداحافظی؟” در تاریخ 1401/09/21 در روزنامه هم میهن که در آن موارد بی اساس و شنیده ای مبنی بر تغییر رئیس کل بانک مرکزی و عملکرد بانک مرکزی در حوزه پول و ارز مطرح شده بود. وی برای تنویر افکار عمومی توضیحات زیر را ارائه کرد:

انتخاب عنوان جعلی بدون منبع و تنها تکیه بر شایعات افراد مشهور درباره رئیس کل بانک مرکزی از روزنامه همهان با سابقه مدیران وی در حرفه روزنامه نگاری بسیار مشکوک است زیرا اگر مسائل اقتصادی همچنین همراه با اخبار زرد، تکرار دروغ و تحلیل های رایج و سطحی، قطعا نتیجه مشخص خواهد شد.

علیرغم تکذیب تمامی شایعات مبنی بر تغییر در تیم اقتصادی دولت از جمله بانک مرکزی که دکتر صالح آبادی چهارشنبه هفته گذشته در گفت و گوی مشترک با وزیر اقتصاد در حاشیه امضای تفاهم نامه به صورت رسمی اعلام کرد. تامین مالی 1000 شرکت دانش بنیان روزنامه همامیهن را بر ترجیح می دهند. .

حضور در جلسه فوق العاده روز شنبه شورای دولت و سپس سه جلسه متوالی در جلسات اقتصادی دولت به ریاست معاون اول و سپس حضور در جلسه بانک مرکزی همان روز تا ساعت 22، برگزاری کارگاه های آموزشی ارزی و امور پولی روز یکشنبه در طبقه شانزدهم بانک مرکزی، حضور در جلسات مربوط به ذخایر ارزی و هیات عامل بانک مرکزی در روز دوشنبه و امضای تفاهم نامه با وزارت حراست با حضور تمامی رسانه ها – همامیهن روزنامه نیز به این مراسم دعوت شد اما خبرنگار وی در جلسه حاضر نشد. – همه آنها از ابتدای هفته جاری در برنامه کاری رئیس کل بانک مرکزی قرار داشتند و همه آنها در جلسه مورد توجه قرار نگرفتند. مقاله روزنامه میهن !؟ اصول حرفه ای ایجاب می کند و لازم است که منابع رسمی در روزنامه نگاری جایگزین شایعات و دروغ های کذب شوند.

  جزئیات مصوبه 50 میلیارد تومانی دولت برای حمایت از بورس / 12 میلیارد سپرده جدید صندوق توسعه ملی

دیدگاهتان را بنویسید