شباهت قتل دختر مشاور پوتین با عملیات موساد/ آغاز فصل جدیدی از تنش مسکو و تل آویو

گروه بین الملل رجانیوز: به گزارش برخی رسانه های روسی، راننده خودروی شاسی بلندی که در حومه مسکو بر اثر انفجار تروریستی جان خود را از دست داد، داریا دوگینا، دختر 30 ساله الکساندر دوگین، فیلسوف مشهور روسی است که مغز متفکر “ولادیمیر” محسوب می شود. پوتین» ذکر شده است.

اگرچه هیچ بیانیه رسمی از سوی مقامات روسیه در این مورد وجود ندارد، اما پلیس به خبرگزاری روسی تاس گفت که در نتیجه انفجار جیپ در روستای بولشی ویازمی، یک راننده زن جان خود را از دست داد.

بلافاصله پس از انتشار این خبر، برخی رسانه های غربی با انتشار گزارش های هدفمند، این حادثه را به موضوع جنگ روسیه و اوکراین مرتبط کردند.

در همین رابطه بی بی سی فارسی با انتشار گزارشی با عنوان «دختر متحد پوتین در حمله بمبی در نزدیکی مسکو کشته شد» این شبهه را ایجاد کرد که هدف این ترور دوگین بوده است. در این خبر دوگین و دخترش به عنوان ملی گرایان افراطی و حامیان حمله به اوکراین معرفی شده اند.

رسانه روسی 112 در این رابطه گزارش داد که این دو نفر قرار بود شنبه شب با یک خودرو از مراسمی برگردند تا اینکه آقای دوگین در آخرین لحظه تصمیم گرفت جدا از دخترش سفر کند.

عبور از اطلاعات منتشر شده درباره این حادثه، تقویت ماهیت تروریستی آن، به دلیل شباهت این اقدام با عملیات تروریستی موساد علیه مخالفان رژیم صهیونیستی موسوم به «عملیات ویژه» نیز این شبهه را تقویت می کند که با توجه به افکار عمومی تل آویو رویارویی با مسکو در موضوع جنگ اوکراین، احتمال انجام این عملیات توسط موساد به دلایل مختلف دور از انتظار نیست.

  مردم نباید با خدمات پایین دولتی قهر کنند، خودشان می خواهند!

نقل قول بی بی سی در مورد آنچه که آنها نقش موثر دوگین و دخترش را در حمله روسیه به اوکراین می خوانند نیز نشانه ای برای توجیه ترور است.

در ماه‌های گذشته، پس از علنی شدن حمایت اطلاعاتی و تسلیحاتی رژیم صهیونیستی از اوکراین و تیره شدن روابط بین مسکو و تل‌آویو، روسیه با تغییر آشکار موضع خود در قبال رفتار شریرانه رژیم صهیونیستی در سوریه و حمله به سوریه غزه و کشتار وحشیانه فلسطینیان، این پیام مهم را به تل آویو داد که نمی گذارد رفتار خصمانه این رژیم علیه مسکو بی پاسخ بماند.

در همین راستا روسیه با اعلام تعطیلی آژانس یهود، عملا ضربه راهبردی بسیار سنگینی به مقامات رژیم صهیونیستی وارد کرد و نشان داد که در مسائل منافع ملی با کسی شوخی نمی کند.

با این تفاسیر، تل آویو ممکن است انگیزه بالایی برای نشان دادن واکنش بازدارنده به مسکو داشته باشد، زیرا رویارویی روسیه با رژیم صهیونیستی در مناطقی با ارزش استراتژیک برای تل آویو درگیر است.

با توجه به حساسیت این حمله تروریستی، انتظار می رود دستگاه امنیتی روسیه با تمرکز بر شناسایی سریع عاملان و رهبران این عملیات تروریستی، ابعاد و انگیزه های آن را مشخص کند.

اهمیت بارز دخالت صهیونیست ها در این عملیات تروریستی این است که شمشیر را به روی روسیه بستند. بر این اساس تنش بین تل آویو و مسکو قطعا وارد فصل جدیدی خواهد شد و انتظار می رود پیامدهای آن بسیار جدی تر از تنش موجود بین روسیه و رژیم صهیونیستی باشد.

  افزایش 10 درصدی مستمری ها با افزایش هزینه ها تناسبی ندارد

منبع: نورنیوز

دیدگاهتان را بنویسید