شبکه خبرنگاران عملیات برجامی در افکار عمومی/ آیا لیست پیش بینی های نادرست «ماهواره های ددلاین» پر می شود؟

گروه سیاسی – رجانیوس: قطعنامه تروئیکای اروپایی علیه ایران علیرغم مخالفت شدید چین و روسیه در نشست فصلی شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی، روز جمعه 29 خرداد به تصویب رسید. خبر فوق مربوط به هفته جاری نمی باشد، تاریخ انتشار این خبر 30 خرداد 1395 می باشد. در آن روزها و به دنبال خروج آمریکا از برجام و شکست وعده های اروپایی ها برای منفعت ایران از برجام و تاخیر در راه اندازی اینستکس، شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی قطعنامه ای علیه ایران صادر کرد و نسبت به کاهش بازرسی ها اعتراض کرد. آژانس بین المللی انرژی اتمی در ایران.

در پی این قطعنامه، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه وقت ایران در پیامی توئیتری نوشت: در پشت نقاب، سه کشور اروپایی همدست ترامپ و نتانیاهو هستند و به هیچ وجه به ایران مشاوره نمی دهند. در این روز، پس از قطعنامه، هیچکس از احتمال تشدید تحریم ها یا حمله نظامی صحبت نمی کند.

اما اکنون که مذاکرات برای بازگشت به برجام با جاه طلبی های غربی و موضع تیم مذاکره کننده در قبال منافع ملی جمهوری اسلامی ایران به پایان نرسیده است، کشورهای غربی سناریوی خود مبنی بر سوء استفاده از نفوذ خود در نهادهای بین المللی را تکرار می کنند.اقدامات علیه ایران. . خطر، اقدامات جنجالی رسانه های حامیان برجام در کشور است. کسانی که در سال 1999 پس از پذیرش قطعنامه علیه ایران، از کنار خبرچینان عبور کردند و از تریبون تنها شکست اخلاقی آمریکا و ناتوانی اروپا را فریاد زدند، امروز با شنیدن زمزمه هایی مبنی بر «احتمال» هشدارهای خیرخواهانه می دهند. قطعنامه جدید علیه ایران: «تا زمانی که اقدام فوری صورت نگیرد، قطعاً اجماع جهانی علیه ایران وجود خواهد داشت»، «به فصل هفتم منشور سازمان ملل می‌رویم» و «تحریم‌های جامع بین‌المللی در انتظار ماست». و …. برخی که بیش از دیگران به فکر منافع ملی هستند، خطر حمله نظامی قریب الوقوع به ایران را گوشزد می کنند!

  وزیر صمت: سهام خوبی در کشور داریم

عواقب انتشار بیانیه هیات دولت با توجه به سابقه انتشار قطعنامه ضدایرانی توسط این هیات به راحتی قابل پیش بینی است. تصویب این قطعنامه شورا علیه کشورمان در خرداد 1378 که البته با مخالفت برخی کشورها مانند روسیه و چین مواجه شد، تنها چند روز دیگر کشورهای غربی و رژیم صهیونیستی را به راه اندازی یک نمایش سیاسی برانگیخت. این حادثه که بیشتر شبیه اظهارات سیاسی رژیم صهیونیستی و آمریکا در پشت نقاب آژانس است، هیچ تاثیر عملیاتی ندارد. در شرایط کنونی، اعلام موضع روسیه در این زمینه نشان می دهد که سناریوهای قبلی علیه ایران بازنگری شده است. به جای تأمل در ابتکار آنها، ناامیدی و درماندگی غرب از عقب‌نشینی ایران را نشان می‌دهد که باعث شده با حفظ تحریم‌ها به تهدید متوسل شوند. مسکو گفته است که این نه تنها گام سازنده ای در احیای توافق هسته ای نخواهد بود، بلکه تاثیر منفی بر روابط ایران و آژانس خواهد داشت.

حال چه اتفاقی افتاده که معاونت رسانه ای دولت قبل معتقد است ریسک عدم صدور مصوبه در دولت جدید بیشتر از ریسک مصوبه دولت قبل است؟ با نگاهی به عملکرد خبرنگاران رسانه ها در ماه های اخیر مشخص می شود که بروز چنین اقدامات ضد و نقیضی از سوی آنها چیز جدیدی نیست. در ماه‌های اخیر که تیم مذاکره‌کننده ایرانی برای احیای منافع ملی از دست رفته ایران تلاش کرده است، ارائه اخبار منفی و توصیه‌های راست‌گرایانه از سوی این رسانه‌ها و افراد به وضوح نیات و سیاست‌های آنها را در قبال مذاکرات نشان می‌دهد. اگرچه هیچ بحثی از سوی غرب در مورد احتمال یا مدت توافق صورت نگرفت، اما رسانه ها و خبرگزاری های نزدیک به آن بارها ضرب الاجل هایی را برای به نتیجه رساندن مذاکرات تعیین می کردند و هر بار هشدار می دادند که تهدیدی خطرناک تر از “این بار و” تا زمانی که به آن برسیم. توافق در یک تاریخ معین، فلان و فلان نتیجه را خواهد داشت.» تحلیل های منفی و تخریب تیم مذاکره کننده تنها اقدامات این روزها نبود و بارها اخبار کذب تحلیلی علیه تیم مذاکره کننده از جمله نامه سعید جلیلی به رهبر معظم انقلاب و مخالفت با مذاکرات جعل کردند. اما چنین اقداماتی تنها منجر به ناامیدی و تحریک عمومی در کشور به بهای منافع ملی شد.

  آمریکا رئیس جمهور پاکستان را به کودتای نظامی تهدید کرده است

افکار عمومی امروز با افرادی روبروست که برای سوء استفاده از شرایط سیاسی و جناحی کشور حاضرند منافع ملی و آرامش جامعه را قربانی کنند. بدتر از آن این است که چهره خود را در پوشش عقلانیت پنهان می کنند. ، دانش سیاسی و دلسوزی برای منافع مردم.

دیدگاهتان را بنویسید