شبکه ملی اطلاعات خدمات پرسرعت ارائه می کند

گروه سیاسی-رجان نیوز: عیسی زارع پور روز سه‌شنبه پس از حضور در جلسه مشترک کمیسیون‌های صنایع، معادن و فرهنگ مجلس گفت: جلسه مشترک کمیسیون‌های صنایع، معادن و فرهنگ امروز تشکیل شد و نمایندگان مجلس نسبت به پیشرفت شبکه ملی اطلاعات ابراز نگرانی کردند. اقدامات وزارت ارتباطات و دستگاه‌های وابسته مسئولیت حمایت از کسب‌وکارها در فضای مجازی و رفع مشکلات ارتباطی را برعهده داشت.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: مطابق با اجرای شورای عالی فضای مجازی، اجرای شبکه ملی اطلاعات به عنوان زیرساخت فضای مجازی کشور از ابتدای دولت در دستور کار قرار گرفت و هم اکنون حدود 50 درصد پیشرفت کرده است. . هدف ارائه یک شبکه پرسرعت، باکیفیت، مستقل و امن در محدوده جغرافیایی جمهوری اسلامی ایران با سرعت چند صد مگابیت بر ثانیه است تا انواع پرسرعت و پرسرعت خدمات باکیفیت به مردم ارائه شود.

زارع پور با بیان اینکه تمامی سرورها و خدمات داخلی کشور به صورت 100 درصدی کار می کنند، گفت: ظرفیت داخلی بسیار خوبی در همه بخش ها داریم، این در حالی است که بسترهای آمریکایی در بسیاری از کشورهای اروپایی، مشکلات خرید و فروش، حمل و نقل مسافر را شامل می شود. امروز ما ظرفیت محلی خود را داریم که کار می کند.

جلسه امروز کمیسیون فرهنگی با وزیر ارتباطات

احمد راستین هفشجانی در تشریح جلسه امروز کمیته فرهنگی مجلس گفت: عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان کمیته فرهنگی حضور داشت. وزیر ارتباطات در این جلسه گزارش کاملی از فعالیت یک ساله خود ارائه و اقدامات موثر این وزارتخانه برای تکمیل شبکه ملی اطلاعات را تشریح کرد.

  چرا برخی از سلبریتی های محافظه کار هفت تیر کشیدند؟

نماینده مردم شهرکرد افزود: خدمات موثری برای تشکیل کارگروه ملی اقتصاد دیجیتال با اختیارات هیات وزیران برای ساماندهی و هدایت فعالیت های تجاری در چارچوب ظرفیت شبکه ملی اطلاعات ایجاد شده است که مورد توجه دقیق قرار گرفت. در این جلسه.”

راستینه افزود: نگرانی هایی که امروز در راستای محدودیت های اینترنتی به وجود آمد بررسی شد، با توجه به اینکه استحکام بسترهای داخلی از نظر کیفیت، سرعت و ظرفیت بسیار بالاست، این وزارتخانه در تلاش است تا مشکلات زیرساختی آنها را کاهش دهد، امروز بسترهای داخلی مناسب را فراهم می کند. در حوزه های بانکی، اجتماعی و حتی آموزشی خدمات ارائه می کنند، بر این اساس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات باید زیرساخت های شبکه اجتماعی لازم را برای کاربران فراهم کند.

وی خاطرنشان کرد: در این جلسه به نمایندگان دغدغه های مردم در خصوص ضعف پهنای باند اینترنت، مشکلات بسترهای خانگی، کسب و کار فضای مجازی و شبکه ملی اطلاعات اشاره شد و مقرر شد وزیر ارتباطات حداکثر تلاش برای رفع مشکلات و زیرساخت های مشخص شده و ارائه خدمات لازم برای عموم مردم.

دیدگاهتان را بنویسید