شبکه های خارجی هر 10 دقیقه یکبار اخبار آتش زا از ایران تولید می کنند/هنرمندان پیشکسوت همین الان باید نقش خود را ایفا کنند/آغوش دولت علیه اهالی فرهنگ

گروه فرهنگی رجانیوز: محمدمهدی اسماعیلی شب گذشته (یکشنبه) در چهاردهمین همایش ملی هنرمندان پیشکسوت در مشهد گفت: امروز منافع و وحدت ملی ما در گرو انسجام داخلی است. بیایید نقشه های آنها را خنثی کنیم.

وی افزود: امروز همه شخصیت های فرهنگی و هنری با جان و دل از منافع ملی کشور دفاع می کنند. من عشق شما هنرمندان را به این سرزمین و مردم عزیز دیده ام و شما معلمان مردم در وطن دوستی و حمایت از وحدت و انسجام ملی هستید.» من کشور را می شناسم.

وی تصریح کرد: 30 سال پیش یکی از نظریه پردازان اصلی در آمریکا نقشه ای برای منطقه خاورمیانه ترسیم کرد که امروز از آرشیو سری آنها بیرون آمده و نشان می دهد که می خواهند خاورمیانه جدیدی با کشورهای جدید و قابل مدیریت در آن منطقه ایجاد کنند.

اسماعیلی با اشاره به ناآرامی های اخیر در کشور گفت: زمانی که خبر مرگ دلخراش یک دختر خوب کرد، رئیس جمهور در ازبکستان بود و من او را همراهی کردم، با پدر این دختر تماس گرفتند که پس از آن عده ای متوجه شدند. بهانه ای برای ملتهب کردن ایران به دلیل بی احتیاطی و ناآگاهی در این موضوع که همه ما را اندوهگین کرده است.

وی ادامه داد: شبکه های تلویزیونی مزدور که با پول و دلارهای نفتی کشورهای مرتجع منطقه اداره می شوند، همان کشورهایی که همین دو سال پیش یکی از آنها گزارشگر منتقد خود را در سفارت خود در کشور دیگری دید. اخبار هر 10 دقیقه از ایران مواد التهابی تولید می کنند، جامعه جوان ما هم می تواند آسیب ببیند، اما ما به عنوان مسئول و شما پیشکسوتان هنر باید بتوانیم در این زمان نقش خود را به درستی ایفا کنیم.

  چرا دلار گران شد؟ بالا میره یا پایین؟

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هر چه سن هنرمندان افزایش یابد، ارزش و منزلت آنان افزایش می یابد چهره های به یاد ماندنی و پرتلاش در عرصه های مختلف هنری و فرهنگی و هنری گروه ویژه ای هستند که در قالب این مجموعه گرد هم آمده اند. موسسه پیشکسوتان هنر و خانواده خوبی تشکیل دادند.

اسماعیلی گفت: ایران عزیز و سرافراز ما در عرصه تمدن و فرهنگ قدمتی چند هزار ساله دارد و امروز هنرمندانی هستند که به منافع ملی می اندیشند و به آنها احترام می گذارند. و این بارها اتفاق افتاده است، کشور ما در صد سال اخیر روزهای تلخی را پشت سر گذاشته و مورد هجوم متحدین، روس ها و عراق قرار گرفته و حتی به آستانه انتزاع و تجزیه کامل رسیده است.

وی افزود: اما امروز قدرت‌های بزرگ جهان چاره‌ای جز تسلیم شدن در برابر عظمت ایران ندارند، روسیه مجبور است تجهیزات نظامی لازم را در یک منطقه از منطقه دفاعی خود از ایران خریداری کند. در منطقه غالب شده، کشورهای مختلف به ایران آمده اند، بنابراین مذاکرات و سفرهای خارجی به کشورهای مختلف افزایش یافته است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در دولت و وزارتخانه دست ما به روی اهالی فرهنگ و هنر باز است و خود را خدمتگزار هنرمندان و فرهنگ دوستان می دانیم و افتخار می کنیم که خداوند این را به ما عطا کرده است. خدمت امروز برای خدمت به اهالی فرهنگ و هنر.

در نهایت با حضور وزیر فرهنگ و رهبری از چند تن از پیشکسوتان هنر در مشهد تجلیل شد. موسسه هنرمندان پیشکسوت 147 هنرمند را تحت پوشش دارد.

  برای بیش از یک میلیون مورد از تجهیزات پرداخت شده است

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید