شرایط ادامه پرداخت مستمری به همسر و دختر بیمه شده بازمانده

13137 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله به نقل از سازمان تامین اجتماعی، رئیس اداره مستمری های اصلی سازمان تامین اجتماعی ضمن اعلام این موضوع گفت: با توسعه خدمات پاره وقت و الکترونیکی سازمان تامین اجتماعی، تمامی مراحل تامین اجتماعی در es.tamin.ir.”

مجتبی طهماسبی افزود: بازماندگان بیمه شدگان و مستمری بگیران متوفی برای دریافت مستمری بازماندگان باید به سامانه خدمات غیرحضوری این سازمان مراجعه و در این سامانه ثبت نام کنند.

وی با اشاره به اینکه همسران بیمه شده و مستمری بگیران متوفی پس از ثبت درخواست دیگر نیازی به مراجعه به شعب بیمه ندارند و مستمری آنها به صورت ماهانه پرداخت می شود. وی خاطرنشان کرد: برای ادامه کار دیگر نیازی به مراجعه به شعب بیمه نیست و مستمری آنها به صورت ماهانه پرداخت می شود. هنگام پرداخت مستمری، به جای مراجعه حضوری به شعب برای بررسی ادامه شرایط بازنشستگی که در گذشته رایج بود، باید فرم سالانه استخدام فرزندان دختر در سیستم بیمه پاره وقت را پر کنند.»

طهماسبی با بیان اینکه دختران بازمانده تا زمانی که همسر و شغل نداشته باشند می توانند مستمری تأمین شده یا مستمری متوفی دریافت کنند، افزود: به دلیل نداشتن همسر و شغل، مستمری مستمری دریافت می کنند. بازنشستگی آنها همچنان قابل پرداخت است.”

وی افزود: سازمان تامین اجتماعی اطلاعات ازدواج و طلاق مستمری بگیران را از سازمان ثبت احوال دریافت می کند. اما با توجه به شرایط سازمان ثبت احوال، ارتباط سامانه تامین اجتماعی و سامانه اطلاعات ثبت احوال آنلاین نبوده و گزارشات مربوطه ماهانه است.» و با توجه به تمدید شرایط دریافت مستمری. فرم تعهد نامه از سوی سازمان تامین اجتماعی پیامک می شود و لازم است جهت تکمیل تعهدنامه با سامانه خدمات غیرحضوری تماس حاصل نمایند.

  خبر خوش برای سهامداران عدالت

طهماسبی ادامه داد: تنها در صورتی که فرزند بازمانده هر ساله تعهدنامه مربوطه را در سازمان تامین اجتماعی پر نکند و یا برای ارائه مدارک لازم جهت احراز شرایط دریافت مستمری به شعب مراجعه نکند، به ناچار شعب نیز اقدام خواهند کرد. پرداخت مستمری.” به منظور تعیین وضعیت این مستمری بگیران به حالت تعلیق درآمده است.

طهماسبی درباره وضعیت مستمری بازماندگان پس از ازدواج مجدد نیز گفت: بر اساس بند اول ماده 48 قانون حمایت از خانواده که مانع از دریافت مستمری بازماندگان ازدواج نمی شود، بازماندگان بیمه شده یا متوفی در دریافت مستمری دخالتی ندارند. حقوق بازنشستگی و از سال 1394 که سازمان ثبت احوال وقایع مرگ و میر را به صورت اینترنتی در اختیار سازمان تامین اجتماعی قرار داد، عملاً نیازی به مراجعه همسر بازمانده به واحدهای اجرایی آن سازمان برای اطمینان از ثبات شرایط ادامه پرداخت نیست. حقوق بازنشستگی.”

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید