شرایط جدید حساب های پس انداز مسکن جوانان

13128 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله به نقل از هیبنا، این بانک به عنوان بانک تخصصی در حوزه تامین مالی مسکن؛ از سال 1379 با هدف تکمیل سبد تسهیلات بخش مسکن و تشویق جوانان به پس‌انداز و تقویت مالی گروه‌های مختلف اقدام به تدوین و اجرای حساب ویژه‌ای به نام حساب پس‌انداز مسکن جوانان کرده است.

این تسهیلات هر ساله با توجه به شرایط اقتصادی کشور به روز می شود و از این رو حساب پس انداز مسکن جوانان به عنوان کمکی برای خانه دار شدن جوانان با تغییراتی در سال جدید همراه شد.

سقف تسهیلات اعطایی به موسسان حساب های پس انداز مسکن جوانان در سال 1401 پس از 15 سال در شهر تهران 20 میلیارد ریال، در مراکز استان ها و شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت 17 میلیارد ریال و در سایر مناطق تعیین شده است. 14 میلیارد ریال.

همچنین سقف حساب های پس انداز جوانان در سال 1401 پس از 5 سال در تهران، مراکز استان ها و شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت و سایر مناطق به ترتیب هشت، هفت و شش میلیارد ریال تعیین شد.

بر اساس تغییرات جدید انجام شده حداقل مبلغ افتتاح حساب پس انداز مسکن جوانان در سال 1401؛ در تمامی مناطق جغرافیایی از 2 میلیون ریال به 4 میلیون ریال افزایش یافته است.

به گزارش هیبنا، مناطق جغرافیایی افتتاح حساب پس‌انداز مسکن جوانان در سال جاری و همچنین حساب‌هایی که در سال گذشته افتتاح شده و تاکنون از این تسهیلات استفاده نکرده‌اند، بر اساس پایگاه جغرافیایی تهران، مراکز استان‌ها و شهرستان‌ها است. بیش از 200000 نفر.” «جمعیت» و «سایر مناطق» طبقه‌بندی می‌شوند، طبق این قانون سقف تسهیلات این حساب در تمامی مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر (به استثنای تهران) یکسان خواهد بود.

  گاوها لبنیات را گران می کنند!

گفتنی است سقف وجوه سررسید از حساب جوانان هر ساله توسط بانک مسکن بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران پیشنهاد و به تایید بانک مرکزی می رسد و پس از تایید به شبکه ابلاغ می شود.

گفتنی است پیش از این هر ساله مبالغی به سقف تسهیلات اضافه می شد و در سال های اخیر با توجه به افزایش اخیر قیمت مسکن، این سقف نسبت به سال های گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید