شرایط حضور دانش آموزان در مدارس چیست؟

نه آمپول وازکوئز و نه تست کرونری منفی شرط ورود دانش آموزان به مدارس نیست، اما هر دانش آموزی که بیماری عروق کرونر قلب نداشته باشد یا مشکوک باشد می تواند حضوری به مدرسه برود.

تاج هر بار غافلگیر می شود، درست زمانی که احساس می کنیم کوچک می شود، با چرخش های مختلفش. در چنین مواردی، به گفته کارشناسان بهداشت، بهتر است پروتکل های بهداشتی را رعایت کرده و واکسن بزنید. در این شرایط نگرانی هایی در مورد احتمال عدم رعایت پروتکل ها توسط کودکان و نوجوانان در محیط مدرسه وجود دارد و این نگرانی باعث شده است که برخی خانواده ها همچنان مخالف حضور فرزندشان در مدرسه برای استفاده از آموزش های حضوری باشند. .

البته بسیاری از نگرانی ها با واکسیناسیون دانش آموزان برطرف شده است اما هنوز هم هستند دانش آموزانی که با وجود 12 تا 18 سال سن هنوز واکسینه نشده اند. کمال حیدری معاون وزیر بهداشت در 9 آبان 1393 گفت: داشتن کارت واکسیناسیون شرط ورود به اماکن عمومی است و تهویه مطبوع باید مناسب باشد و کادر آموزشی، خدماتی، اولیاء و رانندگان مدارس و دانشگاه ها نیز الزامی باشد. یک نقشه داشته باشید. “” برای داشتن یک واکسن تا بتوانند در محیط آموزشی باشند.”

معاون وزیر بهداشت از تمامی افراد بالای 12 سال خواست تا برای افزایش پوشش واکسیناسیون نسبت به دریافت واکسن اقدام کنند.

در همان زمان تعدادی از مدارس اعلام کردند که واکسیناسیون برای دانش آموزان اجباری است و کودکان برای حضور در کلاس باید کارت واکسیناسیون ارائه کنند که با مخالفت معاون وزیر مواجه شد.

  قیمت مسکن مهر در تهران چقدر است؟

ممنوعیت مدارس از «اعمال محدودیت» و «شرایط واکسیناسیون» برای دانش آموزان

مدتی بعد در 6 آذر 1400 علیرضا کمره ای، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش و سخنگوی وزارت آموزش و پرورش که اکنون بازنشسته شده است، گفت: تصویر کارت واکسن خود را داشته باشید و بدانید کدام دانش آموز است. به وضعیت ایمنی عمومی رفته و در صورت لزوم برنامه‌های تبلیغاتی را راه‌اندازی کرده‌اند.»

وی گفت: مدرسه به هیچ وجه نمی تواند شرایط و محدودیتی در این زمینه ایجاد کند، اما باید واکسیناسیون را ترویج کند و دانش آموزان واکسینه نشده را که بخشی از فعالیت های اجتماعی مدرسه است، انجام دهد.

کارت واکسیناسیون تاج، شرط حضور دانش آموزان دبیرستانی در مدرسه است

با نزدیک شدن به ایام امتحانات دانش آموزان، صفحه ورق زده شد و شرط حضور دانش آموزان دبیرستانی در کلاس ها و شرکت در امتحانات، ارائه کارت واکسیناسیون یا تست کرون منفی است.

عبدالرضا فولوند، مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: طبق دستورالعمل وزارت بهداشت، دانش آموزان بالای 12 سال برای حضور در مدرسه و شرکت در امتحانات باید دو نوبت یا حداقل 15 روز از واکسن کراون دریافت کرده باشند. تست تاج منفی یک بار

وی از اصلاح دستورالعمل قبلی خبر داد و گفت: این دستورالعمل شامل معلمان و کارکنان مدارس نیز می شود; این افراد نیز باید از این دستورات پیروی کنند. دانش آموزان و معلمانی که به هر دلیلی هنوز دو نوبت واکسن کرون دریافت نکرده اند، برای حضور در مدرسه باید گواهی پزشکی ارائه دهند.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

حذف نیاز به واکسن و آزمایش منفی عروق کرونر برای حضور دانش آموزان

اما اکنون پس از گذشت چند روز از اعلام کارت اجباری واکسیناسیون، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش گفت که موضوع کارت واکسیناسیون اجباری دانش آموزان در ستاد کرونا مطرح و لغو شده است.

وزیر آموزش و پرورش در این خصوص توضیح داد: ستاد تاج و تخت موضوع کارت واکسیناسیون اجباری دانش آموزان را مطرح کرد اما تاکید بر واکسیناسیون دانش آموزان 12 تا 18 ساله است.

وی ادامه داد: کسانی که نوبت دوم را مصرف نکرده اند باید تزریق شوند و زمانی که زمان تزریق نوبت دوم فرا می رسد پیامکی برای آنها ارسال می شود و کسانی که نوبت اول را مصرف نکرده اند برای تزریق واکسن مراجعه کنند. محیط آموزشی وجود دارد.

نوری گفت: دانش آموزانی که علائم یا آزمایش مثبت دارند به مدرسه نمی روند.

وی در پاسخ به اظهاراتی مبنی بر اینکه «مدیرکل سابق آموزش و پرورش شهر تهران هفته گذشته این موضوع را اعلام کرد»، گفت: معاون وزیر بهداشت نامه ای ارسال کرده که در آن صحبت کردیم. این موضوع در جلسه ستاد کرونا مطرح شد و مشخص شد که این موضوع بر اساس مصوبه ستاد کرونا نیست و این نامه با مصوبه ستاد کرونا مغایرت دارد، یعنی دانش‌آموزان می‌توانند تا زمانی که مدرسه نداشته باشند، رفت و آمد داشته باشند. علائم.

به گزارش فارس، علیرغم اینکه دانش آموزان 12 تا 18 ساله واکسینه می شوند و آموزش و پرورش تاکید می کند که حتماً خودشان باید واکسینه شوند، این امر اجباری نیست و دانش آموزان تا زمانی که مشکوک به بیماری یا بیماری نباشند می توانند در کلاس ها شرکت کنند. مدرسه

  مشاوره نوجوانان، اهمیت و ضرورت آن

دیدگاهتان را بنویسید