شرایط حمل ماشین با قطار چیست؟

در هر صورت باید بدانید شرایط حمل خودرو با قطار چیست؟ در این مقاله همه بایدها و نبایدها هنگام حمل و نقل ماشین با قطار خلاصه می شود. با ما بمان.

برای حمل و نقل ماشین با قطار چه باید کرد؟

ابتدا اگر می خواهید ماشین را با قطار به شهر دیگری ببرید، باید بلیط قطار بخرید. این مشابه زمانی است که می خواهید با قطار سفر کنید، همانطور که برای سفر قطار خود بلیط می خرید، برای سفر با قطار نیز باید برای ماشین خود بلیط بخرید.. امکان جابجایی خودرو با قطار در تمامی خطوط ریلی کشور وجود دارد. قیمت آن نیز به مسیر شما بستگی دارد. این قیمت حدود 110000 تومان تا 225000 تومان است. در مورد بلیط ماشین با قطار، قوانین مانند بلیط قطار معمولی است. در صورت مفقود شدن این بلیط می توانید طبق مقررات بلیط المثنی تهیه کنید. به رزرو بلیط قطار می توانید به صورت آنلاین درخواست دهید. در واقع خرید اینترنتی بلیط قطار، مانند سایر خریدهای اینترنتی، کار را برای شما آسان می کند. برای رزرو بلیط قطار نیز می توانید همین کار را انجام دهید.

همچنین به یاد داشته باشید که ما فقط یک محیط داریم و باید تمام تلاش خود را برای مراقبت از آن انجام دهیم. حمل خودرو با قطار به کاهش آلودگی محیط زیست کمک می کند. زیرا اگر این کار را با کامیون انجام دهید، آلودگی بیشتری تولید می شود. هر کامیون می تواند 4 تا 6 ماشین را جابجا کند، اما یک قطار تعداد زیادی ماشین دارد که در یک مسیر حرکت می کنند. همچنین قطارها به سوخت گیری کمتری نیاز دارند. در نتیجه کمتر متوقف می شوند و در نتیجه گازهای گلخانه ای کمتری تولید می شود.

  هیئت تجاری بزرگ روسیه به زودی به ایران سفر خواهد کرد

هزینه حمل و نقل ماشین با قطار چقدر است؟

عوامل مختلفی هزینه حمل خودرو با قطار را تعیین می کند. البته هزینه تقریبی آن را در قسمت قبل دیدیم. اما به طور کلی میانگین هزینه حمل و نقل خودرو با قطار به سایز خودرو، وزن خودرو و مسافت طی شده در مسیر بستگی دارد. به عنوان مثال، سفر یک روزه قطعاً از یک سفر دو ساعته هزینه بیشتری دارد. وزن خودروها نیز بسیار تعیین کننده است. تمامی خودروها با قطارهای باری حمل می شوند. به یاد داشته باشید که به طور کلی به دلیل گرانی سوخت کامیون، هزینه حمل خودرو با قطار کمتر از حمل خودرو با کامیون است. با یک اقدام کوچک و موثر مانند انتخاب قطار به جای کامیون می توانید کمک زیادی به زمین و موجوداتش کنید. علاوه بر این، این روش نیز ارزان تر است.

کدام ناوگان ریلی واگن را حمل می کند؟

%D9%82%D8%B7%D8%A7%D8%B11 خبر اولیه


در ایران شرکت رجا وظیفه جابجایی خودرو و هر وسیله بزرگ دیگری را بر عهده دارد. شرکت های ارائه دهنده این خدمات می توانند فدک، بارمان ترابر، گوی سیاه پارسیان و … باشند. برای خرید بلیط می توانید به سایت شرکت راه آهن رجا یا سایت سفرمارکت مراجعه کنید. قطار در مسیرهای تهران – مشهد، شیراز – مشهد، تبریز – مشهد، اهواز – مشهد، کرمان – مشهد، تهران – اهواز، تهران – تبریز، تهران – شیراز، تهران – یزد، تهران – کرمان، تهران – زاهدان، تهران – بندرعباس و اصفهان بندرعباس حمل و نقل جاده ای را انجام می دهند.

چگونه خودرو را به محل تحویل دهیم؟

اگر می خواهید ماشین خود را با قطار تحویل بگیرید یا به شهر دیگری بفرستید، باید بین ساعت 8 صبح تا 3 ساعت قبل از حرکت قطار، بلیط بخرید. شما می توانید این کار را به صورت آنلاین انجام دهید. هنگام تحویل خودرو باید مدارک هویتی مالک، مدارک و کارت مالکیت خودرو را به همراه داشته باشید.

  ادامه همکاری بین ایران و آژانس

علاوه بر قیمت بلیط قطار، باید هزینه بیمه خودرو را نیز به شرکت راه آهن بپردازید. حق بیمه خودرو به صورت جداگانه بر اساس درصدی از ارزش خودروی شما محاسبه می شود. نکته مهم این است که شرکت راه آهن خودروی شما را در صورت ایراد، معیوب یا تصادفی تحویل نمی گیرد. وقتی ماشین را به انبار راه آهن تحویل می دهید، باید یک چهارم بنزین را در باک خود داشته باشید. همچنین اگر وسیله نقلیه شما گذر موقت باشد، در صورتی که اعتبار آن منقضی نشده باشد، بلیط حمل و نقل صادر می شود..

اگر وسیله نقلیه شما هنوز شماره ثبت ندارد، باید رسید را همراه داشته باشید. برای این گونه خودروها به جای شماره ثبت، شش رقم آخر شماره شاسی ثبت می شود. توصیه می کنیم قبل از خرید بلیط، قوانین و مقررات را به دقت مطالعه کنید. برای مثال باید بدانید که اگر ارتفاع ماشین شما 158 سانتی متر و عرض آن بیشتر از 180 سانتی متر باشد، انبار ماشین شما را تحویل نمی دهد!

همچنین در صورت وجود وسیله ای غیر از جک و یدک در واگن شما، شرکت راه آهن مسئولیتی در قبال نگهداری آن ندارد. به همین دلیل در هنگام تحویل، انبار خودروی شما را بررسی می کند و هیچ اقلام اضافی را در خودرو نمی پذیرد. لطفا توجه داشته باشید که برای ایمنی، سر باتری خودرو در ابتدا برداشته می شود و مجدداً در مقصد روی خودروی شما نصب می شود.

در صورتی که خودروی حمل شده شخصی نباشد و متعلق به سازمان یا موسسه ای باشد، همراه داشتن معرفی نامه از سازمان الزامی است.

  تا زمانی که میرسلیم ساختار قانونی کشور را نقض نکند، مجلس این مصوبه را از مجمع خارج می کند

چگونه ماشین را به مقصد برسانیم؟

طبیعتاً هنگام رسیدن به مقصد باید خودروی خود را تحویل دهید. فقط به یاد داشته باشید که وقتی ماشین به مقصد رسید، باید ظرف 24 روز ماشین خود را تحویل بگیرید. هنگام تحویل کالا باید کارت و کارت شناسایی معتبر خودرو ارائه دهید. اگر زمان مراجعه شما برای جمع آوری وسیله نقلیه بیش از 24 ساعت باشد، باید هزینه اضافی پارکینگ و انبار را بپردازید.

هزینه نگهداری خودرو بعد از 24 ساعت اول تا 6 روز روزانه 15000 ریال می باشد. از روز هفتم به بعد روزانه 30000 ریال می شود. لطفا توجه داشته باشید که وسیله نقلیه فقط توسط شخصی که در بارنامه به عنوان گیرنده ذکر شده است قابل تحویل است. در غیر این صورت خودرو تحویل داده نمی شود.

%D9%82%D8%B7%D8%A7%D8%B12 خبر اولیه

اگر ماشین در جاده خراب شد چه کنیم؟

اگر خودروی شما در طول سفر آسیب ببیند، طبق حق بیمه و قوانین ناوگان راه آهن پرداخت می شود. همچنین در صورتی که شرکت راه آهن در تحویل خودرو به مقصد تا 24 ساعت تاخیر داشته باشد، 50 درصد بهای بلیط قطار به شما مسترد خواهد شد. در صورت عدم تحویل خودرو به مقصد، 100% قیمت بلیط به متقاضی عودت داده می شود.

اگر این اتفاق برای شما افتاد و ماشینتان دیرتر از موعد مقرر رسید، بهتر است برای جبران خسارت اقدام کنید.. برای دریافت غرامت، باید کارت شناسایی معتبر و بلیط چاپ شده داشته باشید. می توانید این مدارک را به یکی از آژانس های بلیط قطار ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید