شرایط لازم برای اخذ تسهیلات تا سقف 5 میلیارد تن

10575 خبر اولیه

به گزارش تحریریه به نقل از شاتا، محمدصادق محمدیاری در خصوص شرایط معرفی واحدهای تولیدی برای دریافت تجهیزات تا سقف 5 میلیارد تن بدون ارائه وثیقه، گفت: انواع وثیقه ها ملک، محل پروژه، سپرده بلندمدت، چک است. ، سوابق به موجب سفته، اوراق مشارکت، سهام و غیره. بنابراین عدم دریافت وثیقه این تسهیلات به این معناست که واحدهای دارای وضعیت اعتباری مناسب (بر اساس رتبه اعتباری که از صندوق دریافت می کنند) ملزم به ارائه وثیقه ملکی نخواهند بود.

وی همچنین گفت: واحدهایی که برای اعتبار بخشی در گروه الف یا ب اعتبار دارند می توانند تا سقف 5 میلیارد تن چک و سفته با امضای مدیران از صندوق ضمانت دریافت کنند. به زبان ساده، رتبه اعتباری نامزدها؛ تعیین مقدار و نوع اسنادی که برای اخذ ضمانت از آنها گرفته می شود و برای اخذ تسهیلات برای ورود در نظر گرفته می شود. بر این اساس، واحدهای گروه ج به بعد باید ترکیبی از اسناد تضمینی پذیرفته شده را در اختیار صندوق قرار دهند.

عضو هیئت مدیره و معاون مالی و اقتصادی صندوق ضمانت سرمایه گذاری در صنایع کوچک درباره نحوه اعتباربخشی متقاضیان افزود: مهمترین شاخص ها در اعتبارسنجی، وضعیت بازار و تقاضای محصول پس از حسابرسی صورت های مالی، رتبه اعتباری بر از سوی دیگر، بدهی معوق متقاضی به بانک ها نیز در نتیجه وام تحت تأثیر قرار می گیرد.

محمدیاری در خصوص روند اخذ ضمانت نامه تا سقف 5 میلیارد تن و معرفی آن برای دریافت تجهیزات مربوطه تاکید کرد: متقاضیان دریافت ضمانت نامه و تسهیلات مشخص شده باید برای ثبت نام و پیگیری درخواست خود به نکات مهمی توجه کنند. ابتدا متقاضیان باید طبق روال قبلی وارد سامانه ضمانت نامه الکترونیکی www.sif.ir شده و درخواست خود را در سامانه صدور ثبت کنند، با این تفاوت که در قسمت مربوط به بارگذاری تاییدیه بانک، تصویر درخواست خود برای اخذ تسهیلات کلیه اسناد مربوطه را در این سیستم وارد و بارگذاری کنید. در مرحله بعد درخواست ثبت شده توسط کارشناسان صندوق و نمایندگان استانی بررسی می شود و در صورت عدم وجود مشکل مراحل بعدی در صندوق انجام می شود و در صورت وجود نقص و تکمیل مدارک اقدام می شود. به متقاضی بازگردانده شود.

  چند ماشین وارد بهشت ​​زهرا شد؟

محمدیاری افزود: پرداخت این تسهیلات تنها در قالب سرمایه در گردش و خرید ماشین آلات توسعه جدید که در اختیار واحدهای دارای پروانه بهره برداری قرار می گیرد، قابل پرداخت است.

معاون امور مالی و اقتصادی صندوق در ادامه با تاکید بر اهمیت وضعیت اعتباری واحدها، گفت: همانطور که قبلاً نیز اشاره شد; مهم ترین نکته برای استفاده از این تسهیلات، رتبه اعتباری واحدهای متقاضی است و این واحدها تنها در صورتی از ارائه وثیقه ملکی معاف هستند که گروه اعتباری آنها بر اساس اعتبارنامه A یا B باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در پایان سال گذشته از استان ها خواستیم 10 طرح با منطق اقتصادی مناسب برای صندوق در این زمینه ارائه کنند. در حال حاضر 22 استان واحدهای صنعتی خود را به صندوق ارائه کرده اند و پرونده متقاضیان نیز از سوی صندوق ارسال شده است و اداره اعتباربخشی و ضمانت های صندوق در دست بررسی است و سپس به بانک گزارش می شود.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید