شعور ویلا در شمال چقدر است؟

چند وقت پیش سری جدید مستربین رو دیدم خیلی باهوش و خیلی باهوش تو خونه بازی کردند. همان فیلمی که به زنبورها می پردازد. سریال بسیار جالبی بود و به نظرم خیلی جالب بود خانه هوشمند که در آن فیلم را بازی کردند.

images 1672817600 خبر اولیه

خانه برای من رویایی ترین خانه بود، طراحی بی نظیری داشت و مبلمان خوبی داشت. اما چیزی که بیش از همه مرا مجذوب خود کرد، ظرافت خانه و این بود که همه چیز توسط یک پنل کنترل می شد.. همه پرده ها با هم بالا و پایین می رفتند. همه چراغ ها با فشار دادن یک دکمه خاموش شدند. آبیاری که انجام دادند خودکار بود و با تلفن همراه انجام می شد و شیر آب بیرون آمد و شروع به آبیاری علف ها کرد..

خلاصه ظرافت خونه خیلی برام جذاب بود. همیشه به این فکر می کردم که هزینه ی باهوش بودن چقدر است یا چنین چیزی در ایران وجود دارد؟

تحقیق از یک شرکت فعال در زمینه هوشمندسازی ویلا

برای پاسخ به این سوال در اینترنت جستجو کردم هوش ویلاو برخی از سایت ها ظاهر شده اند که شبیه سایت هایی نیستند که اطلاعات زیادی دارند. اولین سایت مربوط به شرکت اطلاعات ساختمان گوزن زرد توجهم را جلب کرد. و سایتی بود که اطلاعات خوبی ارائه می کرد. سایت تمیز و قابل اعتماد بود. خلاصه، من با آنها تماس گرفتم و توانستم با مدیر عامل آنها جلسه ای ترتیب دهم.آنها عموماً جوانان خوب و خونگرمی بودند و من به راحتی با آنها ارتباط برقرار می کردم. به دفترشان در زعفرانیه رفتم و مدیرعاملشان را از نزدیک دیدم و نمایشگاهی داشتند که تمام تجهیزات هوشمند را در آنجا نصب کرده بودند..

من از دیدن و کار با تجهیزات لذت بردم و آنها به طور کامل توضیح دادند که سیستم هوشمند چگونه است، چگونه نصب می شود و چه کاری انجام می دهد.. در جلسه ای که با مدیرعامل سامانه هوشمند گوزن زرد داشتیم، بیشتر در مورد قیمت ها و هزینه های یک سیستم هوشمند صحبت کردیم و گفتیم که این مقاله را آماده می کنیم تا علاقه مندان به این سیستم و یا اگر سازنده هستند. ، از مقاله استفاده کنید. پس بیایید قیمت را ببینیم هوش ویلا شمال چقدر است؟

  رئیس جمهور بر سر مزار حافظ شرکت کرد

هزینه نوسازی کلبه

images 1672817603 خبر اولیه

برای محاسبه قیمت هوش ویلا شمال نقشه های ساختمان و نیازهای کارفرما باید به طور دقیق مشخص باشد تا عدد دقیق به دست آید. اما به صورت تجربی و تا حدودی می توان یک ویلای دوبلکس در نظر گرفت و هزینه یک ساختمان هوشمند را به طور تقریبی تخمین زد..

خوب، چه چیزی را می توان هوشمند کرد و هزینه هوشمندسازی آنها چقدر است؟

کدام قسمت های کلبه را می توان هوشمند ساخت؟

به عنوان مثال، نور را می توان هوشمند ساخت. لوسترها و هالوژن ها را می توان با تلفن همراه یا پنل لمسی کنترل کرد یا سیستم سرمایش و گرمایش را نیز هوشمند کرد.. وقتی خانه نیستید، اجازه دهید قبل از رسیدن به خانه خانه را گرم یا خنک کنیم. و همچنین سیستم آبیاری چمن، سیستم تصفیه آب استخر، سیستم امنیتی، سیستم صوتی و تصویری، پرده برقی.

در کل سیستم هوشمند می تواند کلیه تجهیزات برقی داخل ساختمان کنترل کنید و همه آنها را در یک مجموعه به هم پیوسته قرار دهید تا بتوانند با هم کار کنند.

با توجه به گفته های بالا، می توانید هر یک از گزینه های بالا را انتخاب کرده و آنها را هوشمند کنید. یا اینکه در یک ساختمان هوشمند می توان از تمامی آپشن ها استفاده کرد و هزینه هوشمند سازی هر گزینه را محاسبه کرد و در نهایت هزینه کل بدست آمد..

پس بیایید هزینه هوشمند ویلا در شمال را برای ویلای دوبلکس با مشخصات زیر محاسبه کنیم:

فرض کنید یک ویلای دوبلکس با فضاهای زیر در دو طبقه پخش شده است :

  • سالن همکف، آشپزخانه و اتاق خواب مهمان.

  • طبقه اول، نشیمن و سه اتاق خواب

روشنایی هوشمند ویلایی

برای محاسبه هوشمندی نورپردازی این ویلا باید تعداد خطوط نورپردازی این ویلا را محاسبه کنیم. یعنی چند خط لوستر، هالوژن، لامپ مخفی و … داریم. در یک فضا. برای هشت فیلد که در بالا شمردیم 25 ما به خط روشنایی به ترتیب زیر نیاز داریم:

  1. وارد شدن 2 خط

  2. پذیرش شش خط

  3. اتاق سه ردیف،

  4. اتاق نشیمن سه ردیفه

  5. اتاق خواب ها در مجموع در سه ردیف هستند 9 خط

  وزیر اقتصاد از کاهش تورم خبر داد

بطور کلی 25 ما به نور نیاز داریم، یعنی 25 کانال رله برای روشنایی.

هوشمندسازی کلیدهای برق

images 1672817605 خبر اولیه

هر برندی کلیدهای متفاوتی را در مدل های مختلف و تعداد پل های مختلف به بازار عرضه کرده است. باید حداقل یک کلید را در هر فضا در نظر بگیریم که اساسی و آسان باشد. از کلیدهای لمسی در فضاهای اصلی و در چشم استفاده می کنیم. و برای اتاق خواب و اتاق های دیگر از کلیدهای اقتصادی تری استفاده می کنیم. مثلا شما مثل یک برند هستید اورویبو برای فضاهای اصلی از کلید Mixpad و برای اتاق ها از کلید MixSwitch یا از کلاسیک استفاده می کنیم. در بالا به این موضوع اشاره کردیم 4 ما برای همه اتاق خواب داریم 3 به یک پل روشنایی نیازمندیم. بعد از کلید MixSwitch ما از سه پل استفاده می کنیم که قیمت آنها تقریبا می باشد 2 میلیون تومان. برای پذیرایی و نشستن نیز کلید در دست است میکس پد ما از آن استفاده می کنیم که با صفحه نمایش با کیفیت جلوه زیبایی به کلبه می دهد و قیمت آن تقریباً است 12 میلیون ها تومان هست.

کلید یکسان برای ورودی و آشپزخانه 2 پل یا 3 ما از پل استفاده می کنیم. تاکنون این کار با دو پنل لمسی میکروپد از برند Oroibo انجام شده است 6 تعداد کلیدهای Mix Switch از برند Oroibo که تعداد کل آنها کمی بیشتر از 30 یعنی یک میلیون تومان. در صنعت ساخت و ساز ما و به خصوص ویلاها، این رقم بسیار ناچیز و شاید حتی نصف هزینه حمام در ویلا است.. اما این هوشمندی و کیبوردهای لمسی جلوه خاصی به ویلا می دهد.

خب، این سیستم روشنایی بود که ما تا به حال محاسبه کردیم.

هزینه های دیگر برای تازه کردن کلبه

ساختمان هوشمند و به خصوص ویلا مانند یک دریای بیکران است و می توانید هر چقدر که بخواهید گزینه های مختلفی را اضافه کنید. به عنوان مثال، برای هوشمند ساختن پرده برقی، پرده تقریباً 3 میلیون ها تومان به کل هزینه این هوشمندی اضافه می شود! قیمت یک جفت پنبه اصل!

  مدیرعامل ایران خودرو: دلیلی ندارد خودروسازان محصولات خود را زیر قیمت به فروش برسانند

تاکنون محاسبه هزینه هوش بسیار آسان و ساده بوده است. اما یک گزینه مهم که بسیاری از توسعه دهندگان ساختمان های هوشمند معمولاً به دلیل کاهش هزینه انجام نمی دهند، کنترل سیستم سرمایش و گرمایش است..

زیرا برای سرمایش و گرمایش از سیستم های مختلف و برندهای مختلف استفاده می شود. متأسفانه بسیاری از افرادی که در زمینه هوش کار می کنند نمی دانند چگونه این سیستم های مختلف را به درستی ادغام کنند. اما در این جلسه با مشاوران خانه هوشمند گوزن زرد کلیه سیستم های سرمایشی و گرمایشی که در ساخت ساختمان استفاده می شود از کولر آبی گرفته تا VRF و از پکیج گرفته تا گرمایش از کف، می توانند آن را با سیستم هوشمند خود ادغام کنند و شگفت انگیز بود که در برخی از این سیستم ها کل هزینه کمتر از 30 این یک دلار است که حدود یک میلیون تومان است! مبلغ قبض تلفن همراه من برای یک ماه!!

نتیجه

تا به حال اگر مقاله را خوانده باشید و هزینه های اطلاعاتی یک ویلای فرضی یا حتی ویلای خودتان را محاسبه کرده باشید، ممکن است تعجب کنید که با این قیمت پایین (گاهی کمتر از هزینه یک متر مربع ساختمان) برای هوشمندسازی ویلای خود می توانید از یکی از بهترین و باکیفیت ترین برندهای موجود در بازار جهانی استفاده کنید. خب، ممکن است این برخلاف تصوری باشد که شما در مورد ساختمان هوشمند داشتید، یا شاید فکر می کردید که ساختمان هوشمند یک لوکس فوق العاده است و فقط افراد خاص از آن برای مکان های خاص استفاده می کنند، اما در اینجا باید بگویم که فناوری در این زمینه بسیار پیشرفت کرده است. این حوزه که خانه هوشمند فناوری است، فوق لوکس محسوب نمی شود و در دسترس همگان است.

فقط به یاد داشته باشید که اگر کلبه خود را هوشمند می کنید، فراموش نکنید که به مراقب خود توضیح دهید که این سیستم چگونه کار می کند تا در نهایت به خانه ای فوق العاده شیک مانند مستر بین نروید.. امیدواریم به این سوال که هوش ویلایی در شمال چقدر است پاسخ جامعی داده شود؟ دادن.

دیدگاهتان را بنویسید