شمارش معکوس برای شروع آزمایشی Wilmotsgate

رای دادگاه عالی ورزش (CAS) مبنی بر پرداخت سه میلیون و 325 هزار یورو به “مارک ویلموتس” با سود 5 درصد، کل مبلغ دریافتی سرمربی سابق تیم ملی با احتساب 2 میلیون یوروی پرداختی در 2018 فقط برای “6 ماه” تا 6 میلیون یورو می رسد. یعنی روزی یک میلیارد تومان!

به گزارش رجانیوز: سرانجام پس از صحبت ها و احادیث فراوان، شب گذشته نامه دادگاه عالی ورزش در خصوص رای پرونده مارک ویلموتس لوزان سوئیس وارد تهران شد؛ تصمیمی که طی یک سال گذشته بارها به تعویق افتاد اما در نهایت این تصمیم به صورت رسمی اعلام شد تا این پرونده وارد فاز جدیدی شود.

با توجه به اعتراض ایران به رای فیفا و درخواست تجدیدنظر در دادگاه کیفری برای پرداخت 6 میلیون و 200 هزار یورو به ویلموتس، دادگاه عالی ورزش رای فدراسیون جهانی فوتبال را لغو و ایران را به پرداخت 3 میلیون و 325 محکوم کرد. هزار یورو به علاوه 5 درصد سود برای مربی بلژیکی محکوم است.

بر اساس رای، این مربی که کمتر از 6 ماه هدایت تیم ملی فوتبال را برعهده داشت و تنها 90 روز را در کشورمان سپری کرد، علاوه بر 2 میلیون یورویی که در نوامبر 2018 دریافت کرد، 3 میلیون و 325 دیگر دریافت می کند. هزار یورو از کشور ما یعنی رقمی نزدیک به 5 میلیون و 325 هزار یورو که با سود 5 درصد به 5 میلیون و 800 یورو می رسد!

مارک ویلموتس تنها با یک حساب سرانگشتی در کمتر از 6 ماه حضور در ایران نزدیک به 6 میلیون یورو از فدراسیون فوتبال دریافت می کند و این یعنی حضور این مربی عالی رتبه ماهیانه 1 میلیون یورو برای فوتبال ایران هزینه داشته است. یعنی “بیش از 32 میلیارد تومان در ماه یا معادل یک میلیارد تومان در روز!” همان مربی که دستاوردش برای فوتبال ایران 2 برد مقابل تیم های دسته سومی کامبوج و هنگ کنگ و دو باخت مقابل عراق و بحرین در مرحله اول مقدماتی جام جهانی قطر بود که کار تبلیغاتی ما به تساوی کشیده شد و فوتبال ملی این تیم در بازی برگشت با شرایط سخت و پر استرسی درگیر شد تا به مرحله نهایی تجربه انتخابی برسد.

  سواحل منطقه آزاد انزلی تا 48 ساعت دیگر تخلیه می شود

حالا «ویلی» هواداران شالکه یا همان مربی که مهدی تاج، رئیس وقت فدراسیون فوتبال ملقب به «نجیب» بود، با دریافت جایزه، گران ترین مربی خارجی تاریخ فوتبال ایران لقب گرفت. نزدیک به 6 میلیون یورو فقط برای 6 ماه. عددی که حتی بزرگ ترین مربیان تیم های ملی دنیا هم به آن نمی رسند.

ادعاهایی که پوچ شده است

فوتبال ایران به پرداخت 3 میلیون و 325 هزار یورو دیگر در مورد قرارداد مارک ویلموتس محکوم شده است که مهدی تاج پس از امضای قرارداد با ویلموتس در ژوئن 2018 در سالن هگمتانه هتل المپیک تهران، این قرارداد را «عقد» به نام «خوب» می‌دانست. به گفته رئیس وقت فدراسیون فوتبال، این قرارداد حاصل تجربه آنها پس از کارلوس کی روش بوده است.

او حتی پس از فسخ قرارداد ویلموتس پس از بازی مقابل عراق در نوامبر 2018، مدعی شد که طبق قرارداد امضا شده، در بدترین حالت فقط باید 3 ماه غرامت به ویلموتس بپردازند. به گفته رئیس وقت فدراسیون، این بند به پیشنهاد وزیر سابق ورزش در قرارداد با ویلموتس گنجانده شده است تا اتفاقات زمان کی روش تکرار نشود!

البته تاج مدعی شد در صورت شکایت ویلموتس به فیفا، نه تنها فدراسیون فوتبال ایران محکوم نخواهد شد، بلکه با توجه به پرداخت 2 میلیون یورو به ایران، سرمربی باید حتی کسری از این مبلغ را به ایران بپردازد. ایران با توجه به فسخ قراردادش بازگشت. به نوعی تاج مدعی است اتحادیه فوتبال انگلیس به جای پرداخت پول به سرمربی بلژیکی، به او بدهکار است.

البته ماجرای پرداخت 2 میلیون یورویی فدراسیون به ویلموتس نیز حواشی بسیاری را در پی داشت. این پول از یکی از زیرمجموعه های شستا (شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی) که به کارگران متصل بود وام گرفته شد و چون فدراسیون نتوانست آن را به موقع پرداخت کند، شستا نیمی از ساختمان فدراسیون و باشگاه پرسپولیس را به عنوان بخشی از درخواست خود مصادره کرد. ..

  پیشرفت 85 درصدی در ساخت اولین پالایشگاه زیستی در ایران

تمام این حرف ها و وعده ها در مورد قرارداد ویلموتس در نهایت خالی از سکنه شد و نه تنها ویلموتس از 2 میلیون یوروی دریافتی به ایران پول پس نمی دهد، بلکه بر اساس رای دادگاه عالی ورزش 3 میلیون و 325 دیگر هم به ایران نمی رسد. هزار یورو باید از پرداختی ایران به او داده شود.

حالا با همه این مشکلات و مسائل، طبق رای دیشب این قرارداد «خوب» برای فوتبال ایران نزدیک به 6 میلیون یورو ارزش داشت. و این فقط در 6 ماه و این برای مربی ای که تیم ملی را تا یک قدمی “نرسیدن” به جام جهانی رساند!

قراردادی که مشکوک به تبانی و فساد است

قرارداد ویلموتس یکی از بحث برانگیزترین و بحث برانگیزترین قراردادهای تاریخ فوتبال بود که چشمان قوه قضائیه و مجلس را باز کرد. یکی از مهم ترین شبهات در مورد قرارداد ویلموتس، قرارداد سالانه 2 میلیون و 250 هزار یورویی او با تیم ملی کشورمان بود. این موضوع به این دلیل است که او قبل از آمدن 7 ماهه به ایران تنها 480 هزار یورو از ساحل عاج دریافت کرد و پس از کسب نتایج ضعیف از این تیم آفریقایی کنار گذاشته شد. با وجود عملکرد ضعیف ویلموتس در ساحل عاج، قرارداد او با تیم ملی کشورمان چندین برابر خواهد شد تا نمایندگان مجلس به صراحت از وجود “فساد” در این قرارداد صحبت کنند.

حجت الاسلام نصرالله پیمانفر، نماینده و رئیس کمیته اصل 90 شورای اسلامی در شهریور 1398 گفت: اگر ویلموتس با کشور دیگری معاهده امضا می کرد، اصلا چنین ارقامی را ارائه نمی کرد. قراردادی که بسته شد شبهات زیادی دارد و به ما هم تایید شده که این قرارداد تبانی است. من انتظار دارم که نهادهای امنیتی وارد این موضوع شوند، زیرا انعقاد این قرارداد یک فساد مسلم است. مقامات نظارتی باید قاطعانه با این شبکه فساد برخورد کنند.

جالبتر اینکه ویلموتس سال گذشته پس از دو سال خانه نشینی، هدایت باشگاه راجا مراکش را برعهده گرفت.به گفته یک روزنامه نگار آفریقایی، قرارداد او 480 هزار یورو در سال بود. اکنون اختلاف چندگانه آخرین قرارداد ویلموتس قبل از آمدن به ایران و پس از جدایی از تیم ملی کشورمان با قراردادی که وی با فدراسیون فوتبال امضا کرد، یکی از سوالات پرونده ویلموتسگیت است که متهمان این پرونده باید به آن پاسخ دهند. دادگاه.

  ادعاها درباره بودجه ساترا دروغ است

آماده تست

با توجه به اعلام تصمیم قرارداد ویلموتس، به نظر می رسد هیچ عذر یا تردیدی برای برخورد با متهمان در این پرونده وجود ندارد. پرونده ای که طبق اعلام سازمان بازرسی کل کشور در سال 1398 8 متهم به دادسرا معرفی شدند و طی دو سال گذشته مراجع قضایی به دلیل ادامه پرونده ویلموتس در دیوان عالی ورزش تا صدور رای رأی ممتنع دادند. این دادگاه اعلام می شود

افکار عمومی اکنون در انتظار تحقیق درباره پرونده Wilmotsgate در دادگاه است. فایلی حاوی نام رئیس و اعضای هیئت مدیره فدراسیون فوتبال. اما نقش وزیر وقت ورزش را در این مورد نباید نادیده گرفت، به ویژه با اشاره به نامه مرکز اقتصادی و فرهنگی ایران و هلند به رئیس وقت فدراسیون فوتبال، نقش مهمی در حضور این مربی بلژیکی در ایران. این مرکز ویلموتس را به عنوان یکی از گزینه ها پیشنهاد کرده بود.

شاید طعنه آمیز باشد که مدیرانی که قرارداد ویلموتس را امضا کرده اند، با اصرار بر لغو رای 6 میلیون و 137 هزار و 500 فیفا در دادگاه عالی ورزش و نصف کردن آن، می خواهند پرچم پیروزی را به دست بگیرند و از اتهامات وارده پاک شوند. آنها با وجود نصف شدن جریمه، اتحادیه فوتبال انگلیس همچنان باید سه میلیون و 325 هزار یورو به اضافه 5 درصد سود به ویلموتس بپردازد و به نظر نمی رسد پرداخت این پول با احتساب 2 میلیون یورو اولیه پرداختی به ویلموتس باشد. مبلغی را که این مربی دریافت می کند. در 6 ماه تا 6 میلیون یورو می آورد. جا برای دمیدن طبل پیروزی وجود دارد!

دیدگاهتان را بنویسید