شمار قربانیان سیل اخیر به 59 نفر رسید

به گزارش رجانیوز؛ دبیرکل هلال احمر از جان باختن 59 نفر از هموطنان در جریان سیل اخیر در کشور خبر داد و تعداد مفقودان این حوادث را اعلام کرد.

یعقوب سلیمانی در گفت و گو با خبرنگاران گفت: از ابتدای مردادماه تاکنون 59 نفر در استان های تهران، سیستان و بلوچستان، لرستان، مازندران، مرکزی، کرمان و یزد بر اثر سیل اخیر جان باختند و 30 نفر از هموطنان همچنان مفقود هستند. در استان های مازندران، لرستان، کرمان و تهران.

دبیرکل جمعیت هلال احمر تعداد شهرهای آسیب دیده از سیل اخیر را 60 شهر ذکر کرد و گفت: 140 شهر، 516 روستا و 85 روستا در سیل اخیر آسیب دیده اند.

وی گفت: از اول تا هشتم مرداد ماه جاری یک هزار و 332 نفر به اماکن امن منتقل شدند و 5 هزار و 215 نفر اسکان اضطراری دریافت کردند.

دبیرکل جمعیت هلال احمر تعداد کل امدادگران را ۲۷ هزار و ۳۵ نفر اعلام کرد.

وی در خصوص تعداد فوتی ها در استان تهران اظهار داشت: 19 فوتی در امامزاده داوود، 14 فوتی در زرین دشت فیروزکوه، یک مورد فوتی در روستای دماوند و یک مورد فوتی در ماملو پردیس رخ داده است.

دبیرکل جمعیت هلال احمر افزود: 5 نفر در استان های سیستان و بلوچستان، 4 نفر در کرمان، 4 نفر در لرستان، 6 نفر در مازندران، یک نفر در مرکز و 4 نفر در یزد فوت کردند.

یعقوب سلیمانی درباره گزارش عملکرد جمعیت هلال احمر در سیل ناشی از پدیده موسمی از اول تا هشتم مردادماه در بخش امداد و خدمات گفت: تاکنون 6 هزار و 501 بسته غذایی، 784 چادر و سایر اقلام توزیع شده است.

  افزایش شاخص سهام شرکت های اسلحه سازی در ایالات متحده

دیدگاهتان را بنویسید