شمار قربانیان سیل در کشور از 70 نفر گذشت

در اواسط تابستان، در هفته اول مرداد! شاید باورش سخت باشد، اما سیلی که روزها پیش تقریباً کل کشور را تحت تأثیر قرار داد، حدود 70 کشته و بیش از 30 ناپدید شده است.

به گزارش رجانیوز به نقل از روزنامه خراسان، روز گذشته همزمان با انتشار عکس هایی از خسارت به بافت تاریخی یزد، آبگرفتگی خیابان های تهران، گل و لای جاده کندوان، ریشه کن شدن درختان برغان استان البرز و… منتشر شد. خلاصه گزارش ها بر اساس آمار قربانیان سیل از عصر دیروز تاکنون 61 نفر در استان های مختلف جان خود را از دست داده اند و 32 نفر همچنان مفقود هستند و تلاش برای یافتن آنها توسط عوامل هلال احمر ادامه دارد.

این آمار در حالی است که عصر دیروز بارندگی های سیل آسا در نواحی خراسان رضوی موجب آبگرفتگی شدید شد و هفت نفر از سرنشینان خودروی “ون” در مسیر میامی به روستای چنارک مشهد که از اتباع عراقی بودند بر اثر مردم جان باختند. در اطراف این کلانشهر جان باخت و با احتساب وی تعداد سیل زدگان به حدود 70 نفر رسید.

بازدید سرزده رئیس جمهور در روند امدادرسانی به سیل زدگان با ادامه امدادرسانی و جستجوی مفقودین سیل امامزاده داود و فیروزکوه، ظهر دیروز رئیس جمهور در جمع سیل زدگان روستای مزداران حضور یافت. در فیروزکوه و از نزدیک به خسارات ناشی از سیل و روند امدادرسانی نگاه کرد. به سیل زدگان اطلاع رسانی شد. سید ابراهیم رئیسی در این بازدید با اشاره به وقوع سیلاب های متعدد در کشور پس از بارندگی های اخیر گفت: در روزهای اخیر در مجموع در ۶۶۱ نقطه کشور شاهد وقوع سیلاب بوده ایم.

  توافقات پولی و بانکی ایران و روسیه به زودی اجرایی می شود

اگرچه خبر سیل فوراً به دست من می رسد و معاون اول رئیس جمهور و وزیر کشور نیز در محل حضور دارند و دائماً در حال اطلاع رسانی از آخرین تحولات و اخبار هستند، اما باز هم طاقت خواندن این خبر را نداشتم و فقط از زبان خودم می خوانم. می‌خواهم دفترم را زیر نظر بگیرم، بنابراین من به حضور شما آمده‌ام تا آخرین وضعیت امدادرسانی به مردم و آسیب دیدگان سیل اخیر را از نزدیک دنبال کنم.

رئیسی پس از پایان عملیات امدادرسانی، تسریع در ساماندهی مناطق آسیب دیده به حضور تیم ها، ماشین آلات و تجهیزات امدادی در مناطق سیل زده از جمله روستای مزداران اشاره کرد و اظهار داشت: به برکت روحیه امام راحل و مقام معظم رهبری در مردم دمیدند، امروز شاهد تبلور روحیه همبستگی و کمک مردم به یکدیگر هستیم. این روحیه این مکان را پر از نیرو و تجهیزات امدادی کرده است که بسیار ارزشمند است.

با تاکید بر اینکه هرگونه نیاز به امداد و نجات کامل سیل زدگان در نقاط مختلف کشور در اسرع وقت برطرف خواهد شد، وقوع سیلاب به حدی اهمیت دارد که باید هر چه سریعتر پس از اقدامات اولیه آغاز شود.

سفر رئیس جمهور به مناطق سیل زده عوارض جانبی داشت. برخی از اهالی مناطق سیل زده فیروزکوه تهران که در اثر سیل خسارت زیادی دیده بودند، از عدم جلوگیری از وقوع چنین حوادثی گلایه و اعتراض کردند. در ویدئوهایی که در فضای مجازی خبرساز شده، یکی از حاضران به رئیس جمهور می گوید: «سید! قبل از پیشگیری، درمان خوب است. نه الان که همه زندگیمون سیلاب شده! …”

  موضوع قیمت گذاری خودرو تغییر کرده است

دیدگاهتان را بنویسید