شناخت و رفع نیازهای جامعه بشری امروزی رسالت اصلی دانشگاه و دانشگاه است

گروه سیاسی رجانیوز: آیت الله سیدابراهیم رئیسی پیش از ظهر یکشنبه در ششمین همایش بزرگداشت سالروز وحدت حوزه و دانشگاه در محل دبیرستان شهید مطهری، با گرامیداشت یاد و خاطره شهید مفتح، این مناسبت را بهانه خوبی برای مرور دانستند. اهداف، روش ها و آنچه برای یادگیری و دانش در این زمینه باید و چه باید کرد و دانشگاه را تشریح کرد و مهم دانستن وضعیت موجود و وضعیت مطلوب و تلاش برای کاهش فاصله بین آنها را این سه عنوان کرد. مأموریت ها و مأموریت های اصلی حوزه و دانشگاه به عنوان علم و پیشرفت، آموزش افراد تحصیل کرده، تحلیل مسئله و حل مسئله است.

رئیس جمهور مدرسه را مرکز علم و مطالعه کلام الله مجید و دانشگاه را مرکز معرفت و مطالعه آثار خداوند می داند و می افزاید: این علم چه در مدرسه و چه در دانشگاه آموخته شود. باید برای بشریت مفید و نجات دهنده باشد و شاگردش بداند که دنیا در پیشگاه خداوند است.

آیت الله رئیسی شناخت و ارضای نیازهای انسان امروزی و جامعه بشری را رسالت اصلی دانشگاه و دانشگاه دانست و تاکید کرد: شناخت این نیازها منوط به این است که دانشگاه و دانشگاه از مردم، در بین مردم و دانشگاه باشد. با مردم و دانشگاه و دانشگاه به عنوان دو. بازوی علمی کشور باید با شناسایی و تدوین نظام مشکلات جامعه برای حل مشکلات و مسائل موجود بر اساس مبانی علمی متقن و غنی اسلامی راه حل ارائه دهد.

رئیس جمهور شناسایی به موقع خطرات پیش روی جامعه و جسارت هشدارهای به موقع را از ویژگی های روشنفکران واقعی دانست و تاکید کرد: فرهیختگان و عالمان دینی و دانشگاهی باید بدون ترس از هجمه راه تبیین حقایق را طی کنند. مرزبانان مرزهای جغرافیایی کشور برای حفاظت از جامعه آلوده به ابهام و دروغ و ایثار و ایثار.

  دستگاه ها متعهد به کاهش رشد نقدینگی هستند

آیت الله رئیسی جذب دانش و بصیرت روزافزون و تلاش برای اجرای عدالت را از ویژگی های عرصه انقلاب دانست و گفت: نیروهای انقلابی برآمده از عرصه بر اساس منطق، برنامه ریزی و عقلانیت به خوبی یاد می گیرند و حضور موثر و سازنده ای دارند. در عرصه اجتماعی عرصه ای برای شناسایی و حل مشکلات. نمونه ای که در حوادث اخیر دیده ایم این است که دانش آموزان و دانشجویان با بصیرت و انقلابی که در روزهای عادی خوب درس می خواندند، در هنگام مواجهه با خطر و ضرورت در عرصه اجتماعی حضور جدی داشتند و شهادت برخی از دانشجویان و دانشجویان گواه حقیقت است. از این بیانیه

دیدگاهتان را بنویسید