شناسایی 1533 Omicron در کشور

رئیس مرکز بهداشت محیط و کار وزارت بهداشت از شناسایی هزار و ۵۳۳ بیمار مبتلا به امیکرون در کشور خبر داد و از مردم خواست تا نوبت سوم واکسن کراون را تزریق کنند.

به گزارش رجانی، جعفر جندگی روز سه شنبه در نشست خبری آنلاین افزود: در فرآیند هوشمند رفع محدودیت های عروق کرونر، تمامی مشاغل و مشاغل به شرط واکسینه شدن و رعایت پروتکل ها مجاز به کار هستند. حفظ رنگ بندی که قبلاً معمول بود، محدود به اطلاع رسانی و اطلاع رسانی به مردم در مورد رنگ ها می شود و این رنگ بندی ها همچنان معیارهای یکسانی دارند که عمده آن میزان بستری شدن در بیمارستان است. اما اجرای یک فرآیند هوشمندانه از بین بردن محدودیت ها، اجرای پروتکل ها و انجام واکسیناسیون بسیار مهم است.

وی افزود: اعمال محدودیت بر اساس شرایط همواره از سوی ستاد ملی تاج و تخت اعلام و به صورت هفتگی به شهروندان اطلاع رسانی می شود. نگهداری جداول با الزامات و ضمانت عملکرد باید در پنج گروه حرفه ای وجود داشته باشد. به طور کلی در حکمرانی هوشمند پنج مرحله داریم که در فاز اول شامل کارکنان، موسسات و شرکت های خصوصی می شود. روند حکمرانی هوشمند از 21 آذرماه امسال آغاز شده و ادامه خواهد داشت. در فاز دوم تردد برون شهری مترو و شهریه است، در فاز سوم اصناف، صنایع و کارخانجات باید رعایت کنند، در فاز چهارم تردد برون شهری هوایی، ریلی و جاده ای و در فاز پنجم مربوط به موسسات آموزشی و پژوهشی است. ، که هر کدام باید اعمال شوند.

رئیس مرکز بهداشت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: رصد این موارد مهم است و هر یک از مسئولان ذیربط باید نظارت کافی بر فعالیت ها داشته باشند و اعمال محدودیت ها بر عهده صنوف ذیربط است. کارخانه‌ها و مؤسسات: «معیارهای کلیدی برای این پروتکل‌ها وجود داشت، از جمله واکسیناسیون، آزمایش PCR و استفاده از ماسک.

وی افزود: باید بدانیم که اگر میزان استفاده از ماسک به بالای 80 تا 38 درصد برسد در کاهش بروز بیماری موثر است. رعایت فاصله 1.5 تا 2 متری مهم است و یکی از مولفه های موثر فاصله فیزیکی است. تامین فضای چهار متر مربعی برای هر نفر تا حد زیادی از شیوع این بیماری جلوگیری می کند. تهویه مناسب و فراهم نمودن امکانات مناسب برای شستشو و ضدعفونی سطوح مشترک از اهمیت بالایی برخوردار است.

جندگی گفت: پیگیری موارد مثبت و قرنطینه افراد بیمار یکی از مقاطع مهم است و این وظیفه دستگاه های اجرایی است که پیک های گسترده و گسترده تاج را نداشته باشند. در برخی مناطق استفاده از ماسک خوب و در برخی جاها نامناسب است. در هفته های اخیر، میانگین رعایت پروتکل ها در کشور حدود 60 درصد است. حداقل استفاده از ماسک در نانوایی ها 51.17 می باشد و باید توسط نانوایان و مشتریان رعایت شود. بیشترین استفاده از ماسک 92.68 در فرودگاه ها است. از نظر تهویه، کمترین میزان تهویه در باشگاه های ورزشی 54.93 و بیشترین میزان تهویه مجدداً در فرودگاه ها حدود 92.12 است. بنابراین این مشاهدات متفاوت است و باید طبق پروتکل های اعلام شده دنبال شود و با رعایت آن ها می توان متوجه عدم وقوع پیک های بعدی شد.

  پیروزی دفاتر اسناد رسمی بر نمایندگان بر برگ سبز خودرو

او گفت: “Omicron بسیار مسری است.” بسیاری از کشورهایی که نرخ واکسن بالایی داشتند، زمانی که پروتکل را رعایت نکردند، پیک های بالایی داشتند و ما باید دنبال کنیم. ما اکنون از مردم می خواهیم که دوز سوم واکسن کرون را تزریق کنند. پوشش دوز سوم مناسب نیست و حدود 17 درصد است و باید به بالای 80 درصد برسد تا مریض نشویم، بیماری زیاد روی ما تاثیر نمی گذارد. افرادی که هنوز واکسینه نشده اند نیز باید فورا واکسینه شوند.

رئیس مرکز بهداشت محیط و کار وزارت بهداشت در خصوص رعایت پروتکل ها در حمل و نقل عمومی به ویژه در تاکسی ها گفت: این امر بر عهده سازمان تاکسیرانی است. با افرادی که هنوز واکسینه نشده اند تماس بگیرید. تاکسی‌هایی که به صورت آنلاین کار می‌کنند، نظارت آسان‌تری دارند و در صورت عدم واکسینه شدن، سیستم خدمات رسانی آن‌ها مختل می‌شود. اما رانندگان تاکسی باید تدابیری بیندیشند. برخی از تاکسی ها آزادانه فعالیت می کنند و تحت پوشش نیستند و باید زیرساخت ها مهیا شود تا برای این افراد نیز اقدامات لازم انجام شود. همه چیز به مردم بستگی دارد و آنها باید احساس مسئولیت کنند و در صورت داشتن علائم بیماری از خانه خارج نشوند.

جندگی با تاکید بر برگزاری آزمون حضوری در مدارس و دانشگاه ها و برپایی کلاس های حضوری خاطرنشان کرد: توصیه ستاد ملی انجام معاینات حضوری و حضور دانش آموزان در سر کلاس استفاده از ماسک و واکسیناسیون کامل تهویه در محیط نیز مهم است و با پایان فصل زمستان تهویه هوا آسان تر می شود. در ضمن اگر مریض هستند اصلا سر کلاس نباشند و قرنطینه شوند.

تاج با ما خواهد بود

او گفت: “تاج با ما خواهد بود و دائما جهش می یابد و ما باید زندگی با آن را بیاموزیم.” Intelligent Crown Control نیز بر این موضوع تاکید دارد. قرنطینه هوشمند در پنج مرحله اجرا می شود و مدیریت هر یک از مراجع ابلاغی را ملزم به نظارت بر اجرای آن می کند. هر یک از این پنج مرحله اغلب نادیده گرفته می شود و باید گزارشی تهیه شود، نظارت تقویت شود و وزارتخانه ها یا اصناف نظارت شوند.

  هشدار به نامزدهای نهضت ملی مسکن

رئیس مرکز حفاظت محیط‌زیست و کار وزارت بهداشت افزود: برخی از دانشگاه‌های علوم پزشکی وزارت بهداشت در حال اجرای مقررات قرنطینه هوشمند و بررسی زیرمجموعه‌های خود هستند. در مرحله اول، کارمندان دولتی واکسینه نشده حضور داشتند. واکسینه شده برای انجام. یا در مورد تاکسی های آنلاین اسامی افرادی که واکسینه نشده اند شمرده می شود و به مردم هشدار داده می شود که واکسینه شوند. این پروتکل‌ها نظارت می‌شوند و نتایج پایش به کارخانه اعلام می‌شود.

جندگی گفت: در اینجا زمان مهم است زیرا ما در حال جایگزینی Omicron با دلتا هستیم و اگر این پروتکل ها تا دو هفته دیگر به درستی رعایت نشود، می توانیم به اوج بیماری برسیم. سیستم ها به هم متصل هستند و افراد شناسایی می شوند، اما محدودیت هایی وجود دارد. در مرحله کنترل هوشمند تردد درون شهری و درون شهری، واکسینه بودن یا عدم بیماری افراد حائز اهمیت است.

وی یادآور شد: مردم منتظر رعایت محدودیت ها نباشند. در عوض، آنها باید حداکثر اقدامات احتیاطی را برای جلوگیری از بیماری انجام دهند. اگر واکسیناسیون، تشخیص و رعایت پروتکل ها به خوبی انجام شود، قطعاً بیماری را کاهش خواهیم داد. اما شرط انجام این کارهاست. تحقیقات ما نشان می دهد که این موارد افزایش یافته است زیرا مردم خطر را احساس کرده اند، اما برخی کمتر رصد می کنند.

رئیس مرکز بهداشت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: مراکز پذیرایی، رستوران ها و خوابگاه ها مکان های پرخطری هستند که انتقال بیماری در آنها بیشتر است و باید رعایت شود در غیر این صورت بیماری افزایش می یابد. ما معتقدیم افرادی که واکسینه نشده اند در معرض خطر بالای این بیماری هستند و در بسیاری از کشورها سویه آمیکرون جایگزین دلتا شده است و واکسیناسیون باید گسترش یابد. در ادارات، کارخانه ها و غیره مردم باید واکسینه شوند زیرا واکسینه نشدن افراد خطری برای دیگران است. مدیریت هوشمند کرونا حدود 5 هفته است که شروع شده و کار در تمامی مراحل آغاز شده و میزان موفقیت در حال بررسی است و اعلام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: به طور کلی برنامه طب کار و کار در کارخانه ها اجرا می شود. به عنوان مثال ما اندازه گیری عوامل مضر در محیط کار را می سنجیم و این کار از طریق دولت و شرکت هایی که از ما مجوز گرفته اند انجام می شود و توصیه های لازم را به کارگران، کارمندان و کارفرمایان در آنجا با تمرکز بر بهبود فرآیند انجام می دهد. وزارت کار در زمینه ایمنی کار نیز همین کار را می کند. معاینات کارکنان به صورت سه ماهه، شش ماهه و یا یک ساله بسته به نوع فعالیت انجام می شود و در صورت بروز مشکل برخورد قانونی صورت می گیرد. اگر کارگری علائم بیماری را داشته باشد و به ما مراجعه کند معاینه و پیگیری انجام می شود. در بیماری های شغلی موضوع پیگیری بسیار حائز اهمیت است چرا که بیماری به تدریج ظاهر می شود و با تشدید آن احتمالاً غیر قابل درمان است، بنابراین باید روی پیشگیری تمرکز کنیم و توصیه های ما الزام آور است.

  40 درصد ضرر برای خریداران ملک در ترکیه

رئیس مرکز بهداشت محیط و کار وزارت بهداشت در خصوص رعایت پروتکل های سامانه امید گفت: این سامانه از قبل با نام سامانه «ایران من» شناخته می شود و در این سامانه اطلاعات تمامی دستگاه های اجرایی جمع آوری و جمع آوری می شود. در اختیار ستاد قرار می گیرد.خوداظهاری نیز از آن استفاده می کند. این سامانه به سامانه وزارت بهداشت و سامانه آزمایشگاهی متصل است و در صورت مثبت بودن آزمایش، از وضعیت خود مطلع می شود.

وی افزود: Omicron هر هفته پایش می شود و تاکنون 1533 مورد از Omicron شناسایی شده است که از این تعداد حدود 205 مورد در هفته جدید است و این نشان می دهد که این سویه در حال افزایش است و از آنجایی که ما همه آزمایشات Omicron را انجام نمی دهیم اینگونه است. جنداگی گفت: عدد باید در 60 ضرب شود یعنی می توانیم حدود 12000 اهم داشته باشیم پس چون بسیار مسری است در مدت کوتاهی جایگزین دلتا می شود بنابراین زمان زیادی نداریم و از مردم می خواهم که پروتکل ها را جدی بگیرید محدودیت های واکسیناسیون، پس لطفا مردم برای یک دوز سه تایی مراجعه کنند.

وی در خصوص وضعیت بهداشتی آب شرب نیز گفت: سازمان آب و فاضلاب بر منشاء آب نظارت دارد و سازمان های دیگر مانند وزارت بهداشت و سازمان محیط زیست نیز نظارت های خود را بر آلودگی های زیست محیطی، میکروبی و شیمیایی دارند.

جندگی گفت: استاندارد کلر در نقطه مصرف باید بین 0.2 تا 0.5ppm باشد که این استاندارد جهانی است و اگر این اندازه باشد می توان از سالم بودن آب آشامیدنی از نظر میکروبی مطمئن بود. اما ممکن است مواد یا قارچ های دیگری در آب وجود داشته باشد که با انجام آزمایش میکروبی سلامت آب را اندازه گیری می کنیم. کلر به اشکال مختلف استفاده می شود. اگر ببینیم آب کلر ندارد حتماً اخطار فوری می دهیم. برای کاهش ریسک منابع آبی باید نظارت ها با دقت انجام شود و سلامت شهروندان برای ما مهم است.

دیدگاهتان را بنویسید