شهادت سردار حسن ایرلو با خشم سعودی ها/ سنگسار برای بازگشت از یمن با وجود تشدید بیماری

گروه بین الملل – رجانیوز: شهید حسن ایرلو در مهرماه 1376 به یمن سفر کرد و بارها به دلیل اخراج مجاهدین از کشور مورد خشم و نفرت مجاهدین قرار گرفته است. دولت آمریکا از دسامبر 1999 آن را در فهرست تحریم های خود قرار داده است.

بر اساس گزارش ها رجانیوزسخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص شهادت وی گفت: شهید ایرلو که از جانبازان شیمیایی نیز بود در حین انجام ماموریت به تاج گلوله مبتلا شد و متأسفانه به دلیل همکاری دیرهنگام برخی در شرایط نامساعدی به کشور بازگشت. وی بیان می‌کند: وی در تمامی مراحل درمان برای بهبود حالش صبح امروز به شهادت رسید.

در چند روز گذشته جنگنده های سعودی در صنعا منطقه را بمباران کردند و محل نگهداری آنها را فاش کردند.

با وجود وخامت اوضاع به دلیل تاج، اما با مداخله و خصومت رژیم سعودی، هواپیمای عمانی حامل آن به جای پرواز مستقیم به ایران در عراق توقف کرد و سپس به ایران پرواز کرد.

روزنامه وال استریت ژورنال روز جمعه گزارش داد که مقامات حوثی از عربستان سعودی خواسته اند تا به آقای ایرلو اجازه دهد با پرواز مستقیم به تهران بازگردد، اما مقامات سعودی به رهبر حوثی ها گفته اند که عربستان سعودی اجازه ورود هواپیما به یمن برای گرفتن ایرلو را نخواهد داد. .

سعودی ها دیپلمات ایرانی را که نیاز فوری به مراقبت های پزشکی داشت سنگسار کردند و به تاخیر انداختند. از سوی دیگر، آنها خواستار آزادی گروگان های کلیدی خود شدند، در این صورت او می توانست با خطوط هوایی عمان یا عراق کشور را ترک کند.

  خط تولید خود را برای تولید سیم کارت راه اندازی می کند

وزیر امور خارجه نیز امروز در مراسم تشییع این شهید به نقل از دخترش گفت: تلاش کردیم هر چه زودتر پیکر شهید ایرلو را به ایران منتقل کنیم که ناکام ماندند و سرکوب شدند.

این اولین بار نیست که این شر اتفاق می افتد. پیش از این غازانفر رکن آبادی سفیر سابق ایران در لبنان که در حادثه منا مجروح شده بود به گفته شاهدان با آمبولانس از حادثه منا نجات یافت و حال عمومی وی امیدوارکننده بود اما جسدش تخلیه شد. تحویل ایران. و با وجود اینکه دستگاه خارجی را دنبال کرد اما پاسخ صحیح دریافت نشد.

خدمات سردار حسن ایرلو در محور مقاومت فراتر از یمن است. نقش کلیدی او در اولین اخراج آمریکا و منافقین از عراق هرگز فراموش نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید