شهردار رشت برکنار شد پایگاه اطلاع رسانی رجا

جلسه فوق العاده شورای اسلامی شهر رشت صبح امروز شنبه با موضوع بررسی طرح استیضاح سید امیرحسین علوی شهردار رشت بدون حضور وی برگزار شد که در نهایت 11 نفر از اعضای شورا پس از رای گیری آزاد شدند.

به گزارش رجانیوز به نقل از ایرنا، رئیس شورای اسلامی شهر رشت در این جلسه گفت: بنا به دعوت شهردار رشت، وی باید در زمان مقرر در جلسه استیضاح حضور می یافت تا به سوالات اعضای شورای اسلامی پاسخ دهد. شورای اسلامی این شهر حضور ندارد.

محمدحسین وتک کرگانیا در صحن شورای اسلامی شهر رشت اظهار داشت: از دفتر شهردار رشت تماس گرفته شد مبنی بر عدم حضور علاوی در جلسه استیضاح.

و افزود: طبق قانون امروز شهردار برای پاسخگویی و دفاع از خود باید شخصاً در پرونده استیضاح حضور پیدا می کرد وگرنه پاسخ کتبی می فرستادند که این کار به صورت کتبی انجام شده است.

در ادامه پس از قرائت پاسخ های شهردار رشت توسط علیرضا تاج شهرشتانی، دبیر شورای اسلامی شهر رشت، رای گیری صورت گرفت و در نهایت شهردار رشت با هشت رای آزاد شد. هشت نفر از پاسخ های شهردار رشت قانع نشدند.

میتبی همیت بن دانا از مسئولان شهرداری با 9 رای که پیش از این در این مجموعه سمت هایی را بر عهده داشت سرپرست شهرداری رشت شد.

جلسه استیضاح شهردار رشت پس از چند روز درگیری سرانجام بدون حضور شهردار برگزار شد استیضاح سید امیرحسین علوی شهردار رشت عصر چهارشنبه گذشته به دلیل به حد نصاب نرسیدن انجام نشد و هشت نفر قرار بود در جلسه شرکت کنند هفت نفر بودند.

  وزیر عجیب دولت سیزدهم از رانت دلار دست بر نمی دارد

جلسه استیضاح یکشنبه هفته گذشته که قرار بود در تالار شورای اسلامی این شهر برگزار شود در آخرین دقایق زمان مقرر لغو شد و یکی از دلایل لغو این جلسه عدم ارسال بود. صورتجلسه شورای «17 تیر» به استاندار. طبق قانون کلیه مصوبات شورا باید به کمیته تطبیق بخشداری رشت ارسال و به تصویب برسد.»

درخواست استیضاح سید امیرحسین علوی شهردار رشت روز چهارشنبه ۱۷ تیرماه با امضای چهار نفر از اعضای شورای اسلامی شهر اعلام شد.

رشت حدود 700 هزار نفر جمعیت دائمی دارد که در طول روز به یک میلیون و 200 هزار نفر می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید