شهری که می تواند الگویی برای تحقق شعار سال باشد

12382 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، فرماندار شهربابک در جلسه شورای اداری این شهرستان گفت: حدود 2 سال پیش با حضور وزیر صمت وقت، چندین پروژه بزرگ در شهرستان با وام 20 هزار میلیاردی انجام شد. تومانی ها تعمیر و برخی از این پروژه ها محقق شد و برخی از قراردادهای کاری آنها نیز به تازگی مشخص شده بود.

کاسم شمسی با اشاره به برخی از این پروژه ها افزود: امسال این شهرستان دارای پروژه 25 میلیارد تنی معادن 2 درصدی است.

وی نامگذاری سال 1401 را به نام تولید دانش بنیان و ایجاد اشتغال عنوان کرد و گفت: با توجه به ظرفیت شهرستان می توان شعار سال شهربابک را به عنوان الگویی برای این تحقق ارائه کرد. “

شمسی یادآور شد: خوشبختانه اقدامات اولیه برای ایجاد مرکز دانش بنیان در شهرستان انجام شده و 800 میلیون تن برای تجهیز پارک علم و فناوری اختصاص یافته است و امیدواریم این مرکز در ماه آینده افتتاح شود. “

وی خاطرنشان کرد: با راه اندازی پروژه های شرکت ملی صنعت مس در شهرستان، تولید کنسانتره در شهرستان سه برابر شده و به 480 تن در سال می رسد.

فرماندار شهربابک با اشاره به جاده رباط گفت: سال گذشته به دلیل افزایش قیمت سیمان، قیر و سایر تجهیزات، تکمیل جاده رباط متوقف شد، اما از دی ماه سال گذشته به دلیل افزایش قیمت سیمان، قیر و سایر تجهیزات، تکمیل جاده رباط متوقف شد. نماینده محترم شهربابک در مجلس شورای اسلامی 18 کیلومتر و بخشی از سیمان تامین شده است و امیدواریم امسال این مسیر تکمیل شود.

وی با اشاره به مسیر فعلی این مسیر افزود: با رایزنی ها 60 میلیارد تن برای بازسازی مسیر فعلی رودخانه شور بررسی و پیمانکار مشخص شد.

  ایالات متحده چین را به حملات سایبری بی سابقه متهم کرده است

* در مناطق تولیدی 10 درصد افزایش داشتیم

حسین ابراهیمی نسب مدیر مجتمع مس شهربابک نیز گفت: در سال 1400 نسبت به سال قبل 10 درصد افزایش در میادین تولید و زودتر از موعد داشتیم.

وی افزود: تمرکز دو گودبرداری، کار مقدماتی آن آغاز شده و انشالله تا پایان خردادماه که پیمانکار عملیات اجرایی را آغاز می کند، عملیات خاکبرداری به پایان می رسد.

ابراهیمی نسب با بیان اینکه پروژه آهک نیز پیشرفت کرده و کارگاه توسط پیمانکار تجهیز شده است، گفت: برای شروع فیلتر سرباره، پیمانکار زمین را تسطیح کرده و برای خرید تجهیزات قرارداد بسته است.

وی با اشاره به اینکه پروژه راه آهن خاتون آباد نیز تکمیل و آماده افتتاح است، گفت: پروژه آب خلیج فارس صنعت شهری از هیات مدیره مجوز گرفته و مناقصه و انتخاب پیمانکار در حال انجام است.

ابراهیمی نسب گفت: ورزشگاه شهدای مس نیز ایراداتی داشت که رفع و بسیاری از قسمت های آن تکمیل شد. با افتتاح قسمت اصلی ورزشگاه، بسیاری از ورزش های ما جای خوبی برای تمرین و مسابقات دارند.

مدیر مجتمع مس شهربابک یادآور شد: وام چهار هکتاری 80 میلیارد تنی در جوار ورزشگاه شهدای عسل برای خانه مسافر در نظر گرفته شده است که امیدواریم سال آینده و نیمی از آن آماده شود.

وی با بیان اینکه سد رسوبی میدوک پر است، افزود: امیدواریم بتوانیم با کمک دستگاه های شهرستان یک سد رسوبی دیگر را جانمایی و عملیات اجرایی آن آغاز شود.

ابراهیمی نسب با اشاره به اینکه اقداماتی برای زمین بیمارستان و واگذاری سند انجام شده بود، تصریح کرد: مس مبلغی را که باید برای زمین بیمارستان به ایمیدرو می پرداخت کرده بود و نقشه های بیمارستان در حال نهایی شدن بود.

  بررسی علت افزایش قیمت سیمان / قطعی برق در کارخانه های سیمان اشتباه بود

وی خاطرنشان کرد: پیمانکار پروژه انتقال آب به روستای معین خبر، 10 میلیارد تن برای این پروژه بودجه در نظر گرفته است و تا دو هفته آینده کار تامین آب آغاز می شود.

ابراهیمی نسب افزود: 3 میلیارد تن از معادن 2 درصد برای کمک به روستای میمند مصوب شده است و همچنین از این محل بودجه برای خرید گریدر تخریب معابر عشایری در نظر گرفته شده است.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید