شهیدی که حاج قاسم تشییع او آمد

گروه سیاسی رجانیوز: شهید «سید حمید تقفی فر» که به عنوان یکی از بنیانگذاران حشدالشعبی عراق شناخته می شود، در نبرد با داعش در اوج گمنامی جایگاهی داشت که شهید قاسم سلیمانی شخصاً برای تشییع وی به اهواز آمد.

من گزارش میدم رجانیوز به گزارش مهر، همه او را با نام «ابومریم» می شناسند، به ویژه در کشور عراق به همین نام صدا می کنند چرا که «سردار سید حمید تخی فر» به همراه سردار دلها در جبهه حق علیه داعش می جنگید.

حاج سیدحمید اولین نفری نبود که در جبهه ها حضور داشت، اما از ابتدای جنگ تحمیلی در کنار شهید «حسن باقری» اطلاعات لازم را جمع آوری می کرد.

سردار تاخی فر در این دفاع مقدس هشت ساله به جمع آوری اطلاعات بسنده نکرد، اداره اطلاعات و عملیات جبهه سوسنگرد را تشکیل داد و فرماندهی قرارگاه رمضان را برعهده گرفت تا بتواند گام مهمی در دفاع از خاک بردارد. سرزمین مادری

ابومریم در یکی از خاطرات خود درباره اقدامات خود در آن زمان می گوید: «بعد از اینکه خبر حمله به پاسگاه مرزی بستان رسید، هر روز به آن مناطق می رفتیم و شروع به تیراندازی می کردیم. یک روز بعدازظهر یک هواپیمای عراقی برای گرفتن عکس به سطح منطقه آمده بود و آنقدر پایین پرواز می کرد که می توانستیم با کلت از آن فیلمبرداری کنیم.

حاج سید حمید به همراه پدر و برادرش به جبهه اعزام شد، ابتدا پدرش در عملیات خیبر و سپس برادرش در عملیات والفجر 8 به شهادت رسید و همچنان منتظر شهادت بود.

  تعلل در دولت در تصویب احکام اجرایی قانون رتبه بندی معلمان

سردار تاخی فر پس از جنگ به عضویت سپاه پاسداران درآمد و فرماندهی قرارگاه رمضان را برعهده داشت و سالها در این سمت خدمت کرد و مجاهدین خلق خوزستان را شناسایی و آنها را سرکوب کرد.

«ابومریم» که از شاگردان اهل بیت است طاقت حملات وحشیانه داعش و تکفیری ها به حرم اهل بیت را نداشت و برای مبارزه با آنها لحظه شماری می کرد. همسرش در این باره گفت: «وقتی بحث داعش پیش آمد، حمید گفت که می‌خواهم بروم و با داعش مقابله کنم، اما چون مسئولیت اطلاعات سپاه قدس را بر عهده داشت، این سؤال ممکن نشد. او هم رفت و درخواست بازنشستگی کرد و بعد از سه سال اصرار حمید، درخواست بازنشستگی او پذیرفته شد.

دعوت سردار دلها از «تقوی فر»

حاج سیدحمید با نیروهای مردمی برای حفاظت از حرم به عراق رفت. او به مدت 30 روز در عراق بود و به عنوان مشاور برای ایجاد بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) برای مبارزه با داعش کار می کرد.

او توانست با مجاهدین عراقی ارتباط خوبی برقرار کند زیرا به لهجه های مختلف عربی صحبت می کرد و همین امر باعث شد نقش مهم و کلیدی در جنگ با داعش داشته باشد.

حاج سیدحمید با درایت و اخلاق عامیانه خود توانست نیروهای حشدالشعبی را سازماندهی و فرماندهی کند. همسر سردار تقی فر در این باره گفت: سردار قاسم سلیمانی شنیده بود همسرم به عراق رفته و از وی دعوت به همکاری کرده و او را فرمانده یکی از محورهای شمال سامرا برای جلوگیری از پیشروی داعش به سمت اماکن متبرکه کرد. . »

  آخرین زلزله در کشور

ابو مریم علاوه بر ارائه مشاوره نظامی به نیروهای مجاهد عراقی، در اکثر عملیات ها شرکت داشت. او با نیروهای داوطلب برای آزادسازی آن منطقه به جرف الصخر رفت.

سردار تکفی فر نیز پس از سه روز در عملیات سامرا با فرود خمپاره های داعش در حرم مطهر امامین عسکریین و پاکسازی منطقه، داعش را مجبور به عقب نشینی کرد.

می دانستم که او کشته خواهد شد

حاج سید حمید بارها چه در جنگ تحمیلی و چه بعد از آن به ویژه در عملیات هایی که در عراق شرکت کرد، کشته شد. همسرش در این باره گفت: جنگ تمام شده بود، سال 1351 بود و حاج سیدحمید در پذیرایی منزل ما در اهواز خوابیده بود که نفوذی ها نارنجکی را روی پتویی که او خوابیده بود پرتاب کردند.

همسر سردار تاخی فر ادامه می دهد: «ناگهان صدای بلندی در خانه بلند شد. نارنجکی که روی پتوی حاج حمید افتاده بود منفجر شده بود اما او آسیبی ندید چون ترکش نارنجک به صورت زاویه دار از زمین پراکنده بود و بیشتر آن به دیوار و سقف اصابت کرده بود.

«ابو مریم» به دنبال شهرت نبود، بنابراین قبل از شهادتش بسیاری از مردم اطلاعات چندانی نداشتند، در حالی که در عراق خیابانی به نام «ابو مریم» نامگذاری شد، زیرا این شهید نقش موثری در انهدام نیروهای داعش داشت.

6 ژانویه 2013 بود که در منطقه عزیز بلد (در سامرا عراق) عملیات محمد رسول الله پس از نماز ظهر برای ارسال کمک به نیروهای مردمی عراق درگیر در داعش آغاز شد. حاج سید حمید در این عملیات حضور داشت و توسط تک تیرانداز داعش مجروح شد.

  دلیل تاخیر در افزایش مستمری ها

شدت جراحت به حدی بود که تکوی فر در راه دفاع از حرم به شهادت رسید. همسر حاج سید حمید گفت: می دانستم شهید می شود.

هر کس مقام و منزلت و خانه خود را رها کند و تنها هدفش مبارزه با دشمنان داخلی و خارجی باشد، خداوند پاداش او را هر چند چند سال مکث خواهد کرد. حمید یکی از کسانی بود که باید در اوایل جنگ تلف می شد، اما لحظه شهادتش به این لحظه موکول شد.

پیکر مطهر شهید «ابو مریم» پس از انتقال به اهواز در زادگاهش تشییع و در شهر قارون در جوار پدر شهیدش به خاک سپرده شد.

شهید تقی فر که پس از شهادتش برای مردم شناخته شد و مردم به نقش کلیدی او در مبارزه با داعش پی بردند، چنان نقش موثری در مبارزه با تکفیری ها داشت که شهید قاسم سلیمانی شخصاً در مراسم تشییع وی در مراسم تشییع پیکر ابومریم شرکت کرد. نشان دهید که او چقدر در نبرد بی امان با داعش موثر بوده است.

متأسفانه بسیاری از مردم از حاج حمید تقوی فر اطلاع چندانی نداشتند تا اینکه شهید تقی فرد به شهادت رسید. این در حالی است که در عراق خیابانی به نام «ابومریم» نامگذاری شده است یا شاید گمنامی انتخابی بود برای همرزمان شهید قاسم سلیمانی که بی نام هستند و نشان دیناوی تا آخرین قطره خون با تکفیری ها جنگید تا دست این بزرگواران نرسد. به حرم اهل بیت.

دیدگاهتان را بنویسید