شورای دولت با تشکیل «استان جنوب کرمان» موافقت کرد.

به گزارش رجانیوز، نماینده مردم جیرفت در شورای اسلامی از مصوبه دولت برای تشکیل استان جنوب کرمان خبر داد.

ذبیح الله اعظمی سردوی با بیان اینکه دولت در جلسه تیرماه سال جاری تشکیل جنوب کرمان را مورد بحث و بررسی قرار داد و تصویب کرد، گفت: رئیس جمهور در سفر خود به استان در شهرستان دارالولای جیرفت استان کرمان در جمع مردم آن شهر در مورد تشکیل استان بحث کرد. جنوب کرمان اعلام کرد.

وی افزود: نمایندگان منتظر لایحه دولت هستند تا در اسرع وقت بررسی و تصویب شود.

نماینده مردم جیرفت در شورای اسلامی افزود: طرح ارائه شده در شورای اسلامی شامل هفت شهر جیرفت، انورآباد، کهنوج، رودبار، قلاگنج، منوجان و فاریاب است که یک میلیون نفر جمعیت دارند که 5 میلیون تن محصولات کشاورزی غنی است. در معدن مس ، دارای آهن، کروم، تیتانیوم و غیره باشد.

وی عدم توزیع عادلانه ثروت و اعتبارات دولتی بین شمال و جنوب استان را دلیل عدم توسعه عادلانه استان عنوان کرد و افزود: همه شرایط برای استقرار جنوب استان کرمان مهیا است و امیدواریم جنوب استان ایجاد شود. استان کرمان که به زودی تحت حاکمیت آیت الله رئیسی تشکیل می شود و مردم جنوب کرمان همواره قدردان جمهوری اسلامی ایران بوده و هستند.

اعظمی سرودی تصریح کرد: مردم شریف جنوب کرمان قدردان زحمات آیت الله رئیسی و دولت سیزدهم هستند و نام دولت مردمی برای همیشه در جنوب استان کرمان به یادگار خواهد ماند.

  افزایش 40 درصدی صادرات نفت خام ایران از زمان روی کار آمدن دولت سیزدهم

دیدگاهتان را بنویسید