شورای مناسبت و شورای نگهبان فراتر از مواردی است که در قانون اساسی آمده است

10805 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله گلمرضا نوری گزله، نماینده مجلس شورای اسلامی، درباره لغو مصوبه مجلس مبنی بر واردات 70 هزار خودرو و خودروی دوگانه سوز از این شورا بنا به مقتضی گفت: در برخی موارد مواردی مطرح شده است. در قانون اساسی فراتر رفته و به نحوی با جزئیات بیشتری به مسائل نگاه کنید.

وی ادامه داد: از سوی دیگر برخی از دیدگاه های هیات امنا و شورا به اقتضای طرح های مختلف مجلس از جمله تسهیل در صدور مجوز، واردات خودرو یا بازنگری در لایحه بودجه به نوعی ورود به قانون است. کار قانونگذاری و پارلمانی.

نماینده مردم در مجلس یازدهم گفت: لازم است رئیس مجلس و هیئت رئیسه جلساتی با هیئت امنا و مجمع تشخیص مصلحت داشته باشند تا تلاش شود همه جریان ها به این سمت سوق داده نشود.

نوری گزله گفت: قانون اساسی دست مجلس را در تصویب قوانین باز گذاشته و تا زمانی که در نظر گرفته شود که در این راه موانع عملی وجود دارد، نباید مانعی در این مسیر وجود داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه در بحث خودرو حقوق بشر پایمال شده است، گفت: حمایت های نامحدودی از صنعت خودرو انجام می شود، در حالی که در هر صنعتی اگر چنین حمایتی شود قطعا انحصار و انگیزه پیشرفت وجود دارد. “مشتری در دسترس نیست.

نماینده مردم بستان آباد در مجلس ادامه داد: نباید با حمایت خود انحصار ایجاد کنیم چرا که این عاقبت به خیری برای مردم نیست بیایید پیروز شویم.

نوری گزله درباره برخی ادعاها مبنی بر لابی های پشت پرده شورا مبنی بر مناسب بودن حذف واردات خودرو اظهار کرد: واردات چند خودرو به صورت نمونه برای تعیین ویژگی های یک خودروی باکیفیت مجاز نیست، بنابراین چنین مواردی امکان عدم امکان واردات خودروهای متعدد را فراهم کرده است. این نوع حمایت را بپذیرید.

  دلیل امیدواری به مذاکرات وین چیست؟

منبع: موج

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید