شورشیان و شورشیان محکوم شوند/ مسئولان باید به انتقاد مردم گوش دهند

گروه سیاسی رجانیوز: اعلیحضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی و حضرت آیت الله حسین نوری همدانی مرجع عالیقدر تقلید با صدور بیانیه ای به ناآرامی های اخیر واکنش نشان داد و ضمن تاکید بر حق اعتراض مردم به ویژه جوانان بر لزوم رسیدگی به قانونمندی و سوء استفاده دشمنان، از مسئولان خواست تا به انتقادات گوش فرا دهند. همه چیز را درست کنید

من گزارش میدم رجانیوزمتن بیانات آیت الله مکارم شیرازی به این شرح است:

سلام بر تو ای رسول خدا یا پیامبر رحمت

در روزهای اخیر که مردم شریف ایران درگیر مشکلات و فشارهای اقتصادی بوده اند، وقوع یک اتفاق باعث نگرانی عده ای و مایه اعتراض و انتقاد شده است.

در این میان دشمنان و بد اندیشان به همراه عده ای فریب خورده با سوء استفاده از احساسات جوانان، مسیر اعتراضات را منحرف کردند و مقدسات را هتک حرمت کردند، اموال را تخریب کردند و خون بی گناهان را ریختند. اسلام، امنیت و آرامش مردم. ; اما مردم متدین و فهمیده با حضور آگاهانه خود مانند همیشه تخیل خام دشمنان را شکست دادند.

در این جا لازم می دانم به توصیه و نصیحت پدرانه اشاره کنم:

1-انتقاد و اعتراض حق مردم به ویژه جوانان است و با وجود مشکلات و کاستی ها، اگر انتقادی به عملکرد مسئولین یا نحوه اجرای برخی قوانین وجود دارد، باید به صورت قانونی و ضابطه مند انجام شود. مانند موارد دیگر، تا مورد سوء استفاده دشمنان قرار نگیرد. و لازم است کارکنان به این انتقادات گوش دهند و موارد را اصلاح کنند.

  راهی آسان برای پایان دادن به داستان مهدوی کیا

2- فضای مجازی متروک و بی انضباط ابزار خطرناکی برای برهم زدن آرامش فکری و امنیت اخلاقی و اجتماعی است و علیرغم فواید فراوانی که دارد، مضرات آن گریبانگیر همه آحاد مردم می شود، از این رو لازم است مسئولان برای ساماندهی آن تدابیری بیندیشند. مردم دلسوز همچنین با افزایش آگاهی، مراقب باشند تا علاوه بر منافع، خود و خانواده هایشان از آسیب در امان باشند.

3- لازم است همه کارکنان با شفاف سازی فضا، اطلاع رسانی به موقع و بیان خدمات و فرصت ها علاوه بر اشتباهات و کاستی ها، فرصت را از دروغگویان و بدخواهان غنیمت شمرده و اعتماد مردم را که یکی از بالاترین پشتوانه هاست جلب کنند.

4- مسئله حجاب یکی از احکام مهم و ضروری دین مبین اسلام است که برای جامعه و آحاد آن فواید و برکات فراوانی دارد و زنان و دختران جامعه اسلامی ما البته دغدغه آن را دارند. اجرای آن در سطح جامعه مستلزم پیگیری عمیق، فراگیر و پیگیری است، درست است و اگر برخی تصمیمات یا رفتارها در این راستا مناسب نیست، باید اصلاح شود.

5- نیروی انتظامی حافظ امنیت و آرامش جامعه است و تضعیف آن یکی از خطرناک ترین اهداف دشمن برای تهدید موجودیت ایران اسلامی است.

6- دستگاه قضائی باید به دور از شوخی و نگاه به همه جوانب، به همه وقایع اخیر رسیدگی و با مقصران هر منصب و منصب یا منصب اجتماعی برخورد قانونی کند و جزئیات را به اطلاع مردم شریف برساند.

7- عموم مردم عزیز بدانند که این ملت و کشور و نظام جمهوری اسلامی با فرهنگ اصیل و استوار خود در معرض کینه توطئه و هجمه سراسری دشمنان و منافقین و تا رسیدن به نقطه پیروزی و غلبه بر آنان است. این دشمنی ها همچنان ادامه خواهد داشت و همچون گذشته استقامت همراه با تلاش برای پیشرفت و تقویت کشور ضامن این پیروزی است. مسئولان به عنوان خادمان مردم برای تسهیل این مسیر و ارائه آسایش و رفع مشکلات مردم از هیچ تلاشی دریغ نکنند.

  400 میلیون تومان وام مسکن پرداخت شده اما به مردم نه!

در پایان با خضوع از درگاه خداوند متعال خواستارم که عزت اسلام و ملت شریف و فداکار ایران و مسلمانان جهان و علو درجات شهدا و جان باختگان حوادث اخیر و صبر و شکیبایی را از خداوند متعال مسئلت دارم. و برای خانواده هایشان اجر و شفای عاجل مجروحان را از خداوند منان خواستارم.

متن بیانات آیت الله نوری حمدانی

حضرت آیت الله حسین نوری همدانی با صدور بیانیه ای قیام ها و قیام های دشمنان را محکوم کردند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

به نام خدا

بار دیگر چند نفر با سوء استفاده از احساسات پاک مردم ایران اسلامی به قرآن کریم، اهل بیت علیهم السلام و عتبات عالیات توهین کردند و این موضوع باعث ناراحتی شد.

دشمنان بدانند که مردم شریف ایران اسلامی همواره مدافع مبانی نظام و انقلاب بوده و هستند و نسبت به مقدسات آن حساس بوده و هستند، لذا جایگاه چنین افرادی جدا از صف مردم و مردم است. هرگز نخواهید خزانه را تخریب کنید، مقدسات را هتک حرمت کنید و ناامنی ایجاد کنید.

لازم است مسئولان به مطالبات مردم گوش فرا دهند و مشکلات آنان را حل کنند و نسبت به حقوق آنان حساس باشند و به این نکته توجه داشته باشند که حضرت امیر (علیه السلام) فرمودند: ارکان دین مردم هستند و کسانی هستند که در راه انقلاب هستند و جان و مال خود را از دست دادند و هنوز پشت سر راه امام و انقلاب ایستاده اند. هرگونه هتک حرمت و تضییع حقوق مردم و خانواده عزیز محکوم است.

  هشدار شهید مدافع حرم برای آتش دشمن

دیدگاهتان را بنویسید