شورش ها بهانه جدید غرب برای باج خواهی/ همکاری اروپا با صهیونیست ها برای مقصر دانستن ایران

گروه سیاسی رجانیوز: امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، در ادامه ادعاهای غیرمستند مقامات غربی علیه فعالیت‌های هسته‌ای و ممانعت از توافق هسته‌ای، بار دیگر ایران را متهم کرد که از پاسخ به آثار اورانیوم یافت شده در سه سایت مورد مناقشه با آژانس و ارائه اطلاعات کافی درباره فعالیت‌هایش خودداری می‌کند. توسط آژانس ارائه نشده است.

به گزارش رویترز، مکرون گفت هیچ پیشنهاد جدیدی نمی تواند به احیای توافق هسته ای ایران در آینده نزدیک کمک کند و افزود که احتمالاً برای مقابله با این موضوع به “چارچوب جدیدی” نیاز است.

وی با توقف بر آشفتگی های داخلی ایران، مسیر جدیدی را برای احیای توافق هسته ای تحت عنوان «چارچوب جدید» پیشنهاد کرد و افزود: شرایط سیاسی کنونی و اعتراضات داخلی وی شرایط و امکان دستیابی به توافق با آن کشور را به طرز چشمگیری تغییر داده است. . “شکننده”

وی همچنین در پاسخ به سوال رادیو فرانس اینتر که آیا معتقدید مذاکرات با هدف تمدید توافق بین تهران و قدرت‌های جهانی پس از شکست‌های قابل توجه در ماه‌های اخیر می‌تواند از سر گرفته شود، گفت: بسیار محتاط خواهم ماند و فکر نمی‌کنم پیشنهاد جدیدی ارائه شود. ساخته شده اند. آنها مایلند برای حفظ توافقنامه معرفی شوند.

این در حالی است که ایران علیرغم ارائه نکردن مستندات تحقیقاتی موثق با بازرسی نمایندگان آژانس در مکان های مذکور موافقت کرده و حسن نیت خود را برای حل مسالمت آمیز مسائل مورد مناقشه نشان داده است.

با این نهاد، طرف غربی صراحتاً در کنار رژیم صهیونیستی قرار گرفت و راه احیای توافق هسته‌ای را مسدود کرد و سعی کرد با استفاده از ابزار شورای حاکم بر تصمیم‌های ایران فشار بیاورد و در غرب به تبعیت از آن اقدام کند. در همین راستا، آمریکا، فرانسه، انگلیس و آلمان بار دیگر در آستانه نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پیش‌نویس قطعنامه‌ای علیه جمهوری اسلامی تهیه کردند و جمعه گذشته پیش‌نویس آن را در اختیار 35 کشور عضو قرار دادند. اقدامی که پیش از این با وجود جنجال ها و مراجع رسانه ای به صدور قطعنامه ای منجر نشد و نتوانست به هدف خود برسد. تروئیکای اروپایی با نادیده گرفتن تعهدات آمریکا برای لغو تحریم‌های توافق هسته‌ای، تلاش می‌کند توپ را در زمین ایران بیندازد تا گناه ایران را نشان دهد و آن را ملزم به جبران تعلیق توافق کند.

  روابط اقتصادی رو به رشد چین و روسیه

مکرون مواضع ضدایرانی خود را در دیدار با عوامل عالی رتبه ضدانقلاب مانند معصومه علینژاد که اخیراً به عنوان یک جدایی طلب ظاهر شده است، ثابت کرده است. او همچنین در اقدامی مداخله جویانه این شورش ها را “انقلاب” خواند تا ناآرامی ها در کشور را زنده نگه دارد و از شورشیان برای سوخت موتور آرام آنها حمایت کند.

دیدگاهتان را بنویسید