شکاف در ناتو – بررسی سرمقاله رسانه ها

12201 خبر اولیه

بر اساس این سرمقاله، وب سایت وسترن ژورنال می نویسد که اعضای ناتو ممکن است در مورد روسیه از بایدن منحرف شوند زیرا بحران انرژی و تشدید سرما برای آنها اهمیت بیشتری دارد.

بر اساس این تحلیل، اقدامات رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه به طور ناخواسته نشان داد که اتحاد آمریکای شمالی یا ناتو چقدر بی فایده و ناکارآمد است و تحریم های غرب علیه روسیه چقدر شکننده است.

رهبر ترکیه که یکی از اعضای ناتو است و روابط خوبی با روسیه و اوکراین دارد، گفت که اگرچه تجاوز روسیه را محکوم می‌کند، اما تحریم‌هایی را که غرب و بایدن می‌خواهند اعمال نخواهد کرد، زیرا این صنعت بر صنعت تأثیر می‌گذارد. و آسیب به بخش انرژی کشورش و مهمتر از آن آسیب به مردم ترکیه.

به گزارش خبرگزاری رویترز، اردوغان چند روز پس از نشست ناتو به خبرنگاران گفت: تقریبا نیمی از گاز طبیعی مورد استفاده خود را از روسیه می خریم. علاوه بر این، ما در حال ساخت نیروگاه هسته ای خود با روسیه هستیم. ما نمی توانیم این مشکلات را نادیده بگیریم.

او گفت: «بنابراین هیچ کاری نمی‌توان در اینجا انجام داد. ما باید نسبت به این موضوع حساس باشیم. اولاً من نمی توانم مردمم را در سرمای زمستان رها کنم. دوم، من نمی توانم صنعت خود را متوقف کنم. ما باید از آنها محافظت کنیم.»

در اصل اردوغان تاکید می کند که باید ترکیه را در اولویت قرار دهد و ابتدا به نیازهای مردم خود پاسخ دهد.

تحلیلگران می گویند این رویکرد عمل گرایانه در تضاد با واکنش های مخرب رئیس جمهور جو بایدن است. با اعمال تحریم‌های شدید روسیه، واشنگتن این نگرانی را در میان آمریکایی‌ها ایجاد کرده است که تورم بالا و بحران فلج‌کننده زنجیره تامین و افزایش قیمت‌های گاز و بنزین برای آن اولویت ندارند، زیرا طبق تصمیم دولت بایدن، قیمت‌ها هر روز در حال افزایش است. کاخ سفید مردم آمریکا را فراموش کرده است.

  شهید روحانی یعنی کسی که با نفس وارد میدان دعوت می شود/ امروز باید این روحیه را در بین طلاب و طلاب جوان تقویت کنیم/ در طول تاریخ شیعه جهادی بالاتر از جهاد امام راحل نیست.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید