شکایات معدنچیان در مورد فرسودگی و فرسودگی ماشین های معدن

14468 خبر اولیه

به گفته سردبیران، محمد خدابخشی; عضو کمیسیون برنامه و برآورد بودجه مجلس شورای ملی وی گفت: یکی از مزیت های نسبی حوزه انتخابیه من که شهر الیگودرز است، معادن است و معدنچیان مشکلات خود را برای دسترسی به ماشین آلات به ما گفتند. مشکل اصلی ما این است که ماشین های ماینرها بسیار فرسوده هستند و ماشین های آنها نیاز به ارتقا یا تعمیر دارند.

خدابخشی در ادامه گفت؛ پیش بینی می شود مصوبه مجلس در خصوص تحویل ماشین آلات مورد نیاز معادن به زودی اجرایی شود.

به گفته این مقام مسئول، به دلیل موانعی که بر اساس مقررات واردات ماشین آلات معدنی وجود دارد، قیمت این ماشین‌ها بسیار بالاتر از قیمت‌های بین‌المللی است. مشکل اصلی در زمینه ماشین آلات معدن، امکان تحویل است، از این رو با تسهیل در تحویل این ماشین ها، بسیاری از مشکلات مدیریت می شود.

خدابخشی در پاسخ به این سوال که دلیل ممنوعیت واردات ماشین آلات معدنی به کشور در سال 1396 چه بوده است، گفت: این مصوبه برای حمایت از تولید داخلی تصویب شده است، اما زمانی که تولید داخلی نتواند پاسخگوی نیاز معدنکاران باشد، باید به خارج از کشور وارد شود.

این عضو کمیته برنامه و بودجه اضافه کرد: معدن یکی از بخش های مهم اقتصاد کشور است و اگر مواد استخراج شده از این معادن فرآوری شود ارزش افزوده بیشتری ایجاد می کند و در نتیجه اشتغال بیشتری در کشور ایجاد می شود. و صادرات مواد معدنی نیز می تواند ارزآوری زیادی برای کشور به همراه داشته باشد

منبع: SNN

پایان/

  شهادت دو پاسدار مدافع حرم در حمله رژیم صهیونیستی به دمشق

دیدگاهتان را بنویسید