شکست دیگری برای بنیانگذار میلیاردر علی بابا

7992 خبر اولیه

بر اساس سرمقاله، این اقدام پس از آن که چین عرضه اولیه عمومی 37 میلیارد دلاری Ant Group را در اواخر سال 2020 مسدود کرد، تحول مهمی است و تغییراتی را در غول فناوری مالی ایجاد کرد.

اندرو کولیر، مدیر تحقیقات سرمایه شرقی، گفت: خروج جک ما از Ant Group، شرکتی که او تأسیس کرد، عزم رهبری چین برای کاهش نفوذ سرمایه گذاران بزرگ خصوصی را نشان می دهد. این روند همچنان به حذف بخش هایی از اقتصاد چین که بهره وری بالایی دارند ادامه می دهد.

جک ما پس از سخنرانی در انتقاد از قانونگذاران چینی از دید عموم ناپدید شد. برای پیوستن به دیدگاه رئیس جمهور چین شی جین پینگ در مورد رفاه مشترک، بسیاری از همکاران جک ما از سمت های رسمی در سازمان های خود دست کشیده اند و کمک های خیریه را افزایش داده اند.

Ant Group فعالیت های تجاری خود را برای جلب توجه تنظیم کننده های چینی تغییر داده است. تغییر در کنترل Ant Group به این معنی است که شرکت باید برای از سرگیری برنامه IPO خود مدت بیشتری صبر کند.

غول فین‌تک قرار بود در سال 2020 بزرگترین عرضه اولیه عمومی جهان را راه‌اندازی کند و بزرگ‌ترین وام دهندگان دولتی چین را به چالش بکشد، اما توسط تنظیم‌کنندگان صنعت چین مورد سرکوب قرار گرفته است.

جک ما پس از فروش سهام اکثریت دارای رای، حق رای و منافع اقتصادی در گروه مورچه خواهد داشت. گروه هلدینگ علی بابا در ماه جولای اعلام کرد که جک ما قصد دارد به تدریج منافع اقتصادی مستقیم و غیرمستقیم در گروه مورچه را به 8.8 درصد کاهش دهد.

  افتتاحیه اولین کتاب از مجموعه داستان «الیاس و حیفا» برای عموم

بر اساس محاسبات بلومبرگ، جک ما پس از تغییرات جدید، حدود 6.2 درصد از سهام شرکت مورچه را در اختیار خواهد داشت.

بر اساس گزارش بلومبرگ، سال ها سرکوب توسط دولت چین مانع از رشد کل بخش اینترنت این کشور شده و باعث فرار سرمایه گذاران جهانی شده است. این سیاست رویکرد غول های فناوری چین را که زمانی رشد را به هر قیمتی در اولویت قرار می دادند، تغییر داد.

منبع: ایسنا

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید