شکست سنگین ایلان ماسک در دادگاه

13455 خبر اولیه

به گزارش تحریریه، مدتی پیش ایلان ماسک موفق به خرید شبکه اجتماعی توییتر شد اما پس از مدتی قراردادی را امضا کرد و از خرید توییتر صرف نظر کرد. سپس شکایتی بین این پلتفرم اجتماعی و ایلان ماسک، مالک تسلا، اسپیس ایکس و کارآفرین میلیاردر آغاز شد. این اولین باری است که ماسک نتوانسته در این میدان پیروز شود و باید دید در آینده می تواند در این موارد پیروز شود یا خیر!

ماسک پس از خرید توییتر، قول پرداخت 44 میلیارد دلار را به صاحبان آن داد، اما بارها برای خرید این شبکه اجتماعی تردید کرد و باعث شد توییتر در آن زمان متحمل ضرر شود. سپس یک قاضی ایالت دلاور در نهایت موافقت کرد که پرونده را تسریع کند.

قاضی این پرونده کاتلین سنت جی است. مک کورمیک، که در دادگاه عالی دلاور خدمت می کند. زمانی که مدیران توییتر از ماسک به خاطر ضررهایی که به شرکت وارد کرده شکایت کردند، او از قاضی خواست تا جلسه رسیدگی را برای دو هفته پس از اوایل فوریه تعیین کند، اما کاتلین مک کورمیک درخواست بنیانگذار تسلا را رد کرد و جلسه را برای پنجمین روز پاییز تعیین کرد.

در این شکایت، مدیرعامل توییتر اعلام کرد همزمان با خروج ماسک از قرارداد خرید توییتر، ارزش سهام آن شرکت به میزان قابل توجهی کاهش یافت و زیان زیادی متحمل شدند. اکثر کارشناسان حقوقی که تاریخچه این پرونده را می دانستند معتقد بودند که ماسک شانسی برای برنده شدن در این پرونده ندارد و موقعیت او ضعیف است.

همچنین قاضی دادگاه با شنیدن درخواست ماسک و وکلای وی تاکید کرد که استدلال های بنیانگذار اسپیس ایکس جالب و قانع کننده نیست و خاطرنشان کرد که وکلای این کارآفرین برجسته معتقدند دادگاه نمی تواند با این موضوع برخورد کند. توییتر به سرعت، اگر از توانایی های دادگاه در ویلمینگتون استفاده کنند، دست کم می گیرند

  وحشت شب های عنکبوتی/ پنج صهیونیست در تیراندازی در شرق تل آویو کشته شدند

به گفته مک کورمیک، ماسک در حال ایجاد فضایی در توییتر است که مردم را نسبت به شبکه اجتماعی بی اعتماد می کند. وی ادامه داد واقعیت این است که ادامه تاخیر این تولید خطر آسیب فوری به این شرکت را به همراه دارد. وکلای طرفین در جریان جلسه صحبت کردند و زمانی که وکیل توئیتر شروع به صحبت کرد، قاضی از او بازجویی نکرد، اما زمانی که وکیل ماسک به عنوان قاضی دادگاه به همکارش، مک کورمیک توهین کرد، او را برکنار کرد.

قاضی تاکید کرد که پرونده های زیادی وجود دارد که به سرعت رسیدگی می شود و به نتیجه می رسد، اما وکیل ایلان ماسک گفت که او پرونده ای دارد که یک سال طول کشیده تا به نتیجه قطعی برسد. البته قاضی به این وکیل عجول توضیح داد که در آن زمان همه گیری کرونا وجود داشت و همه چیز دیر انجام شد.

پس از پیروزی توییتر در جلسه، سهام آن حدود 5.4 درصد افزایش یافت و تا اواسط بعد از ظهر با 2.4 درصد افزایش به 39.32 دلار رسید. روزی که ایلان ماسک در توییتی اعلام کرد که معامله توییتر متوقف شده است، قیمت سهام این شرکت حدود 22 درصد کاهش یافت.

در همین حال، وکلای توییتر اعلام کردند که اگر چهار روز به آنها فرصت داده شود، می توانند ثابت کنند که ایلان ماسک باید به توافقات خود عمل کند. بنابراین توییتر هفته گذشته برای احقاق حقش شکایت کرد. اکنون ماسک مجبور است به تعهدات خود عمل کند و به نظر می رسد که او شکست خورده است.

  تزریق واکسن تاج تاج کودکان نیازی به رضایت نامه کتبی ندارد / برای واکسیناسیون کودکان به کجا مراجعه کنیم؟

منبع: گجت نیوز

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید