شیرخشک استاندارد شد – رسانه تحریریه

13285 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله، رویترز می نویسد، بحران کمبود شیر در کانادا از آمریکا به این کشور سرایت کرده است. این بحران پس از آن شروع شد که شرکت بزرگ تولید کننده شیر خشک ایالات متحده Abbott محصولات خود را از فروشگاه ها پس از گزارش هایی مبنی بر آلودگی باکتریایی محصولات این شرکت خارج کرد.

میشل ویلان، سخنگوی شورای خرده فروشی کانادا، گفت که بسیاری از فروشگاه ها قفسه های خود را با محصولات شرکت های دیگر پر کرده اند، اما کمبود عرضه از اواسط سال 2021 ادامه داشته است.

او البته اشاره ای نکرد که چند فروشگاه در کانادا شیرخشک ندارند و محدودیت هایی برای فروش شیرخشک به مشتریان تعیین کرده اند.

سخنگوی شورای خرده فروشی کانادا به مردم توصیه کرد از خریدهای بزرگ و ترسناک خودداری کنند و فقط به اندازه نیازشان غذای کودک بخرند.

بر اساس این گزارش، بیشتر شیرخشک مصرفی در کانادا وارداتی است. در اوایل ماه جاری، دولت کانادا مجوز واردات 20 نوع شیرخشک از آلمان، ایرلند، آمریکا و بریتانیا را صادر کرد.

والدین کانادایی انتظار دارند که از سرگیری تولید در کارخانه آبوت مشکلات آنها در زمینه تامین شیر را کاهش دهد، اما حداقل دو ماه طول می کشد.

فعالان بازار با اشاره به کمبود مواد خام مانند روغن آفتابگردان ناشی از جنگ در اوکراین، نسبت به کمبود فزاینده شیر خشک در کانادا هشدار می دهند.

منبع: ایرنا

پایان /

  در 2 روز گذشته 60 نفر در حوادث رانندگی جان باختند

دیدگاهتان را بنویسید