صادرات ایران به عراق 15 درصد افزایش یافت

یکی از اعضای هیئت مدیره اتاق مشترک ایران و عراق گفت: سال گذشته صادرات ماهانه ما به عراق 650 میلیون دلار بوده و امسال این رقم به 730 میلیون دلار رسیده است.

به گزارش رجانی به نقل از فارس، سیدحمید حسینی درباره آخرین وضعیت مبادلات تجاری ایران و عراق اظهار داشت: در 10 ماهه امسال از ایران به عراق 7 میلیارد و 280 میلیون دلار کالا صادر شده و برای اولین بار عراق کالا صادر کرده است. 920 میلیون دلار صادرات کالا به ایران.

وی با بیان اینکه پیش از این صادرات عراق به ایران حدود 100 میلیون دلار در سال بود، افزود: با این میزان صادرات عراق به ایران، رتبه عراق از بیست و ششمین واردکننده به ایران به ششم رسیده است.

حسینی این واردات از عراق را از محل پول های بلوکه شده در عراق دانست و گفت: این کشور در ازای بخشی از پول های بلوکه شده در عراق، برخی کالاهای اساسی مانند گندم و سویا را به ایران صادر کرده است.

وی گفت: واردات کالا از عراق به این معناست که تجارت یک طرفه نیست و عراق نیز از ایجاد روابط تجاری با ایران منتفع می شود و این امر به توسعه روابط تجاری دو کشور کمک می کند، بنابراین امیدوارم این موضوع در ماه های آینده ادامه داشته باشد. ”

یکی از اعضای هیئت رئیسه اتاق مشترک ایران و عراق گفت: 320 هزار تن کالای وارداتی از عراق مربوط به گندم و مقداری نیز مربوط به سویا و سایر کالاهای اساسی است.

  تلاش کامل برای برهم زدن تمرکز تیم ملی در آستانه بازی سرنوشت ساز/ از اظهارات شیطانی کلینزمن تا برنامه هدف در صفحه تیم فوتبال آمریکا

وی افزود: به دلیل مشکلات تولید داخلی، صادرات گاز و برق به عراق محدود است.

یکی از اعضای هیئت مدیره اتاق مشترک ایران و عراق با تاکید بر اینکه صادرات کشورمان به عراق نسبت به سال گذشته حدود 15 درصد افزایش داشته است، گفت: صادرات ماهانه ما به عراق در سال گذشته 650 میلیون دلار بوده که امسال امسال این رقم به 730 میلیون دلار رسیده است.

وی گفت: کاهش تاج و افزایش قیمت مواد اولیه در افزایش صادرات موثر بوده است، اما همچنان مشکلات صادرات پروژه های فنی و مهندسی و شرکت در مناقصات وجود دارد که امیدواریم بتوانیم از آن برای توسعه استفاده کنیم. تجارت با این کشور.”

دیدگاهتان را بنویسید