صادرات برق به ترکیه – بررسی رسانه های تحریریه

7428 خبر اولیه

به گزارش سرمقاله به نقل از وزارت نیرو، علی اکبر محرابیان در سفر یک روزه خود به ترکیه با فاتح دونموز وزیر انرژی و منابع طبیعی و وحید کریشی وزیر کشاورزی و جنگلداری در آنکارا پایتخت ترکیه دیدار و گفتگو کرد. این کشور..

وی مهمترین محور مذاکرات با وزیر کشاورزی و جنگلداری ترکیه را عنوان کرد و گفت: در خصوص مسائل آبهای مشترک و رودخانه ارس کمیسیون دائمی برای بررسی مشکلات رودخانه تعیین شد که ارس باید تشکیل شود. و موضوعات مورد علاقه دو طرف را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

وزیر نیرو با توجه به آغاز موثر مذاکرات فنی و اجرایی در خصوص مسائل مشترک آب، تصریح کرد: مقرر شد اولین جلسه کمیته بررسی فنی مسائل مشترک آب در ماه اول سال آینده در تهران برگزار شود.

محرابیان پس از چند ساعت گفت‌وگو با وزرای ترکیه، خاطرنشان کرد: با اشاره به توافق‌نامه‌هایی برای انتقال برق از ایران به ترکیه، اخیراً با سرمایه‌گذاری طرف ترکیه‌ای در شهر وان این کشور، تسهیلاتی که اجازه می‌دهد. مبادله برق از ایران به ترکیه به صورت پشت به پشت ایجاد شد.

وی افزود: بر اساس توافق با وزارت نیرو ترکیه، با نصب و آزمایش این تاسیسات، به زودی امکان فروش برق ایران به ترکیه و کسب سود از بازار صادراتی این کشور فراهم می شود.

پایان/

  دسترسی 358 روستای فاقد زیرساخت به شبکه ملی اطلاعات

دیدگاهتان را بنویسید