صادرات غلات اوکراینی از اودسا ادامه دارد

14323 خبر اولیه

بر اساس این سرمقاله، یک روز پس از توافق روسیه و اوکراین برای از سرگیری صادرات غلات اوکراینی به جهان، ارتش روسیه به بندر اودسا حمله کرد.

با وجود حمله موشکی روسیه به بندر اودسا، گزارش ها حاکی از آن است که اوکراین قصد دارد صادرات غلات از اودسا و سایر بنادر دریای سیاه را از سر بگیرد.

روز یکشنبه ۲۴ ژوئیه، مقامات اداره بندر اوکراین اعلام کردند که اقدامات لازم در سه بندر اودسا، چرنومورسک و یژنی برای از سرگیری صادرات غلات در حال انجام است.

در این زمینه، الکساندر کبراکوف، وزیر زیرساخت اوکراین روز شنبه در پیامی فیسبوکی اطمینان داد که کشورش به «آماده سازی فنی برای آغاز صادرات محصولات کشاورزی» ادامه خواهد داد.

در توافقنامه ای که در 31 ژوئیه در استانبول امضا شد، مسکو متعهد شد که حملات را در حین انتقال محموله های صادراتی متوقف کند. با این حال روسیه روز یکشنبه اعلام کرد که حمله موشکی ارتش این کشور در روز شنبه یک کشتی جنگی اوکراینی و یک انبار تسلیحات در بندر اودسا را ​​هدف قرار داده است. زمان پرتاب موشک، اندکی پس از نهایی شدن توافق، خشم و تعجب را برانگیخت.

ارتش اوکراین اعلام کرد که حمله موشکی روسیه روز شنبه خسارت قابل توجهی به اودسا وارد نکرد و یک انبار غلات در آن بندر از موشک در امان ماند.

همزمان، مقامات اوکراینی هشدار دادند که در صورت حملات مکرر روسیه به اودسا، تحویل محموله‌های مواد غذایی به تعویق خواهد افتاد. در شرایطی که سازمان ملل نسبت به بحران کمبود مواد غذایی در جهان و به خطر انداختن جان میلیون ها نفر هشدار داد.

  19 نفر در آتش سوزی نیویورک کشته شدند

پایان/

دیدگاهتان را بنویسید