صادرات نفت و غیرنفتی ایران با وجود تحریم های دشمن قطع نشد/ مشکل ما افزایش سرمایه اجتماعی و حفظ حاکمیت دینی است/ مرزبانان فرهنگی باید با تهاجمات فرهنگی مقابله کنند.

گروه سیاسی رجانیوز: رئیس جمهور در ادامه سفرهای خود امروز از مردم اسلامشهر بازدید کرد.

من گزارش میدم رجانیوز; آیت الله سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور در این دیدار گفت: فرهنگ و آداب و رسوم ما ثروت بزرگی برای مردم و جوانان است، شهدا افتخار ملت هستند و اساس صلابت و اقتدار ما وجود مردم و جوانانی است که آماده اند. مسئولیت را بر عهده بگیرند و در مقابل دشمن به هیچ وجه میدان را خالی نمی کنند و این مهمترین مؤلفه قدرت است و دلیل اینکه دشمن در این 43 سال موفق نشده است مردم هستند که اساس آن فرهنگ، انگیزه و تفکر مردم که باید امتحان شود، بگذارید این ایده بماند و بهتر شود.

رئیس جمهور افزود: مرزبانان فرهنگی در مقابل هجمه به فرهنگ ملت و اعتقادات ملت باید مواظب باشند، ترفندهای دشمن را چه در عرصه دفاع و چه در عرصه آفند بشناسند. و در حفظ این سرمایه بزرگ فرهنگی تلاش کنند.

وی با بیان اینکه مرزبانی فرهنگی باید مراقب این ارزش ها باشد، گفت: تعبیر رهبر انقلاب تهاجم فرهنگی و خونریزی بود.

رئیس جمهور افزود: مدیران در خط مقدم امید آفرینی هستند، هرکس در خط مقدم است باید امید ایجاد کند نه اینکه با حرف امید ایجاد کند با عمل امید ایجاد کند تا مردم احساس کنند مشکلاتشان حل می شود.

وی با اشاره به بازدید خود از بیمارستان نمه کار اسلامشهر گفت: این بیمارستان 14 سال است که عمر کرده است، نباید طولانی ترین زمان ادامه پیدا کند، گزارش دوستان این است که سه نفر مشغول به کار هستند و نتیجه این شد که توسط پایان سال، قسمت اول آن افتتاح می شود و ادامه آن تا چند ماه دیگر افتتاح می شود. یعنی با یک تلاش و یک کار بسیجی همان کاری انجام شد که بچه ها در جبهه انجام می دادند.

  ماجرای صفر هرندی از مخالفت برخی مسئولان با حاج قاسم

رئیس جمهور با اشاره به پروژه مترو افزود: کار در حال رصد است. معاون اجرایی رئیس جمهور سه راه برای انجام هر کاری که ممکن است پیشنهاد کرد.»

آیت الله رئیسی امروز با بیان اینکه بحث اشتغال برای ما بسیار مهم است، ادامه داد: باید کارگاه های نیمه تعطیل را به چرخه تولید برگردانیم، خط قرمز ما برای کارخانه ها تعطیلی آنهاست. اینجا باید زمینه ها فراهم شود تا در شهرستان بیکار نداشته باشیم. یکی از جاهایی که می تواند به ما کمک کند بیکار نباشیم همین بندر خشک است، مسئولان باید بنشینند و مسائل مربوط به بندر خشک را حل کنند، به نظر من حداکثر ظرف دو ماه باید بندر خشک ایجاد شود. گمرک باید ظرف مدت 10 روز در منطقه ایجاد شود که این امکان نیز وجود دارد.

وی در خصوص مدارس فرسوده نیز گفت: از ورود کودکان به مدارس فرسوده به گونه ای که احتمال خطر وجود دارد، خودداری کنید، این کار باید سریع انجام شود و نباید اجازه ورود کودکان به ساختمان های فرسوده را داد که در صورت نیاز به اعتماد ممکن است فرو بریزد. حالا خیرین مدرسه ساز چه کار می کنند اگر می توانند کاری انجام دهند اگر دولت این کار را نمی کند مدارسی که فرسوده هستند باید در اولویت قرار گیرند.

رئیس جمهور گفت: به ایجاد فرودگاه ورزشی و تفریحی در منطقه اشاره کردید که این را یکی از مهمترین وظایف منطقه می دانم.

آیت الله رئیسی ادامه داد: امروز یکی از کارهایی که ما در کشور انجام می دهیم نشاط اجتماعی است که مورد هدف دشمن قرار گرفته است. تا جایی که امکان دارد مسئولان زمینه ایجاد شادی را فراهم کنند، زیرا زمینه ساز رشد اجتماعی است.

  لهستان مانعی برای حل بحران اوکراین است

وی در خصوص هفته بسیج گفت: هفته بسیج برای ما پیامی دارد که بچه های بسیجی آمدند و روزی ما را سربلند کردند و پیامش این است که ما می توانیم الان هم بچه های بسیجی به حفظ امنیت افتخار می کنند.

رئیس جمهور افزود: اتکال به خدا و اعتماد به نفس و داشته های خود رمز پیروزی ماست، دشمن نیز تلاش می کند شتاب پیشرفت کشور را کند کند، وجود دارد.

آیت الله رئیسی تصریح کرد: مشکل اصلی ما افزایش سرمایه اجتماعی، حفظ حاکمیت دینی در کشور است که آرزوی شهداست، مشکل اصلی حفظ نشاط اجتماعی در بین مردم است، راه خود را گم کنید و عده ای تلاش کنند. حواس تو را پرت کنم .

در ابتدای این نشست علیرضا فخاری استاندار تهران گفت: اتصال خط مترو یکی از پروژه های بسیار مهم اسلامشهر است که بخشی از مشکلات ترافیکی شهر تهران را برطرف می کند، احداث مرکز بهداشت و درمان نیز می باشد. یکی دیگر از خواسته های این مردم که توسط رئیس جمهور محترم محقق شد، امیدواریم هر چه زودتر شاهد افتتاح این پروژه باشیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید