صادرات 14 میلیون دلاری گروه خودروسازی سایپا

12877 خبر اولیه

بر اساس این تبصره، 8 حکم صادره از سوی رئیس جمهور خودروسازان به صادرات خودرو و قطعات اشاره شده است، بنابراین گروه خودروسازی سایپا برای تحقق اهداف صادراتی کشور در سال جاری با جدیت بیشتری به این موضوع خواهد پرداخت. نگاهی دوگانه به بازار کشورهای همسایه

بر این اساس، باید اعلام کرد که در سال گذشته ارزش کل قطعات خودرو و صادرات گروه خودروسازی سایپا 13 میلیون و 735 هزار و 223 دلار و ارزش کل صادرات خودرو 8 میلیون و 239 هزار و 192 دلار و تعداد خودروهای صادر شده توسط گروه سایپا نسبت به سال 1399 بیش از 40 درصد رشد داشته است.

با توجه به اینکه دوره مدیریت جدید گروه خودروسازی سایپا بر تولید اقتصادی خودروهای کوئیک و شاهین نظارت خواهد داشت، این گروه در نظر دارد در صادرات محصولات نهایی و قطعات خودرو ارقام بالایی را به ثبت برساند تا با کشورهای همسایه برای صادرات محصولات سایپا مذاکره شود. آغاز شده است که از جمله می توان به حضور هیات عالی مدیره منطقه ویژه اقتصادی ایلابوگا جمهوری تاتارستان فدراسیون روسیه از مجموعه سایپا و توسعه همکاری با خودروسازان روسی اشاره کرد.

بر اساس برنامه ریزی انجام شده در سال 1401، این گروه خودروسازی 650 هزار دستگاه تولید خواهد کرد، بنابراین به نظر می رسد با روند صعودی تولید خودرو در ماه های ابتدایی سال جاری (حداقل 36 هزار دستگاه خودرو به مشتریان تحویل داده می شود)، بتوان تعداد تولید را افزایش داد. به منظور افزایش صادرات.

در حال حاضر 7 گروه از گروه خودروسازی سایپا در زمینه قطعات و صادرات خودرو فعال هستند که شامل سایپا، سایپا یدک، فنر زر، ایران رادیاتور، مالیبل، رینگ سایپا و سایپا آذربایجان می شود.

  چرا احیای برجام برای اروپا ضروری است؟

گفتنی است سایپا در سال های گذشته یکی از صادرکنندگان پیشرو در کشور بوده و تاکنون موفق به کسب 2 عنوان صادرکننده ممتاز، 7 عنوان صادرکننده نمونه کشوری و 3 عنوان صادرکننده نمونه در استان در صنعت خودروسازی شده است. بزرگترین صادرکننده نمونه در استان تهران.

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید