صبر کن؛ بالاخره خانه دار می شوی

%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87 %D9%87%D8%A7%DB%8C %D8%AE%D8%A7%D9%84%DB%8C خبر اولیه

به گزارش سرمقاله، معتبی یوسفی درباره افزایش بی رویه قیمت مسکن گفت: در حوزه سیاست های کلان اقتصادی برای نیازهای اساسی مردم مانند مسکن برنامه مشخص و مدونی وجود ندارد. رهن و اجاره در حال حاضر برای برخی رویایی است که به حقیقت پیوسته است.

کنترل قیمت خانه راهی برای خروج از قیمت گذاری سوداگرانه است

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس افزود: در دولت هشتم و نهم موضوع مسکن مهر برای متعادل سازی بازار مسکن مطرح و عملیاتی شد. امروز هم از نظر تولید مسکن و هم از نظر کنترل قیمت نتوانسته ایم مسکن را متعادل کنیم، البته هدف از کنترل قیمت مسکن دور شدن از قیمت مسکن در سفته بازی است.

عضوکمیسیون عمران تاکید کرد: مجلس برای کنترل بازار مسکن وارد خوشایندی شده و دو موضوع اصلی یکی جهش تولید مسکن و دیگری بحث مالیات بر خانه های خالی را در نظر گرفته است. با توجه به جهش تولید مسکن، سه بعد تولید مسکن، از تامین مالی گرفته تا حمایت از انبوه سازان و لیزینگ حرفه ای، صنعتی سازی و جرم انگاری وزارتخانه های دولتی که مالک زمین دولتی هستند و تکمیل قانون مالیات بر خانه های خالی را می توان انتظار داشت. بازار مسکن..

وی گفت: امیدواریم با تلاش دولت آقای رئیسی که امروز بسیاری از مشکلات مردم را به گفتمان تبدیل کرده است، به موضوع مسکن نیز رسیدگی شود و انتظار داریم به همه درخواست ها رسیدگی شود. برای اینکه در کوتاه مدت شاهد تغییر جدی در کنترل قیمت مسکن باشیم، باید تلاش کنیم با افزایش قیمت مسکن مقابله کنیم تا در روزهای آینده شاهد الگوی ملموسی در حوزه مسکن باشیم.

  افق کوروش، حامل تندیس سیمین از چهارمین جشنواره ملی صنعت سلامت محور

هر ساله طرح های مختلفی برای کنترل قیمت مسکن ارائه می شود

یوسفی ادامه داد: خانه یا خانه محل آرامش است. هر ساله برنامه های مختلفی برای کنترل قیمت ها و بازار مسکن به دور از زندگی ایرانی و اسلامی ارائه می شود. چنین طرح هایی مورد استقبال نامزدها قرار نمی گیرد. تنها با کنترل بازار مسکن می توان رضایت کاندیداها را تامین کرد.«مبانی را دریافت کنید.

این نماینده مجلس یازدهم گفت: حدود 360 میلیارد برای اجاره در کمیسیون تلفیق پیشنهاد داده ایم و مصوب شد که اگر بخواهیم این موضوع را با سال 98 مقایسه کنیم، حدود 80 هزار میلیارد برای اجاره وجود دارد. در مورد افرادی که صاحب خانه می شوند، چه در زمینه خرید مسکن و چه در زمینه رهن و اجاره، مجلس کاملا از مردم حمایت می کند و باید نظارت بیشتری نسبت به قبل صورت گیرد. بدون شک پرداخت 70 میلیون دلار برای ودیعه خانه راه خوبی برای صاحب خانه شدن است. نبود و نیست.

عضو هیأت رئیسه مجلس در پایان خاطرنشان کرد: سیاست های کلی وزارت راه و شهرسازی برای متعادل سازی بازار مسکن خوب است، باید منتظر ماند تا در عمل چه اتفاقی بیفتد.

منبع: خانه ملت

پایان /

دیدگاهتان را بنویسید