صدور احکام بدوی دادگاه انقلاب در رابطه با چهار متهم به ایجاد ناامنی در جاده های جنوب کشور/ تهدید رانندگان به ۵ تا ۱۰ سال حبس محکوم شدند/ افزایش ۱۱ درصدی صدور قبوض حمل و نقل بارگیری در روزهای احضار

گروه اجتماعی رجانیوز: رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از صدور احکام بدوی از سوی دادگاه انقلاب در خصوص چهار متهم ایجاد ناامنی در جاده های جنوب کشور و تهدید رانندگان به اعتصاب خبر داد.

من گزارش میدم رجانیوز ذکر مقدار؛ مجتبی گرهمانی رئیس قاضی استان هرمزگان اعلام کرد: حکم مقدماتی چهار نفر از متهمان تهدید و تحریک به اعتصاب رانندگان در آذرماه امسال و شرکت در اقدامات خرابکارانه در دادگاه های انقلاب این استان صادر شده است.

وی افزود: یکی از متهمان به اتهام ایجاد و عضویت در گروهی با هدف برهم زدن امنیت کشور به 10 سال حبس تعزیری و دیگری به 5 سال حبس تعزیری محکوم شد.

قهرمانی تصریح کرد: دو متهم دیگر نیز به دلیل اخلال در نظم عمومی و شکستن عمدی شیشه کامیون ها به یک سال حبس تعزیری و پرداخت غرامت به عنوان مجازات تکمیلی محکوم شدند.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس تصمیمات دادگاه انقلاب، هر یک از متهمان موظف به تهیه و نصب 50 تابلو و علائم راه هستند.

رئیس قاضی استان هرمزگان همچنین با اشاره به اینکه هیچ یک از این متهمان راننده یا فعال در حوزه حمل و نقل نبودند، یادآور شد: این افراد بدون هیچ ارتباطی با حوزه حمل و نقل با هدف تحریکات خود و بنا به ادعای خود مبنی بر اینکه تحت تعقیب بوده اند. تاثیر تبلیغات شبکه ماند در اخلال در فعالیت رانندگان صادق.

موتبی گرهمانی تاکید کرد: پرونده این افراد در خصوص ارتباط با ماند و دستگاه های جاسوسی همچنان مفتوح است و اتهامات آنها در حال رسیدگی است که حکم آنها متعاقبا اعلام می شود.

  انتقام ترور سردار سلیمانی از دستور کار جوانان جهان اسلام حذف نمی شود/ نام شهید سلیمانی نام خودباوری و پیروزی بر دشمن است.

وی با بیان اینکه به دنبال متهم فراری این پرونده هستیم، گفت: اقدامات مراجع قضایی، انتظامی و امنیتی برای دستگیری تمامی عوامل مخاطره آمیز جاده های کشور ادامه دارد و عاملان این گونه جرائم به دنبال آن خواهند بود. افشا شود. قاطعانه و بی رحمانه توسط سیستم قضایی.

رئیس قاضی هرمزگان در پایان با تاکید بر اینکه رسیدگی به جرایم متهمان دقیقا برابر قانون انجام شده است، خاطرنشان کرد: این افراد از اتهامات سنگین تری از جمله «اخلال در حمل و نقل» و «اخلال در نظام اقتصادی» تبرئه شدند. همانطور که طبق استعلام دفاتر مربوط به این منطقه، در سه روزی که متهمان با تماس تلفنی و اقدام به تحریک و تهدید رانندگان به اعتصاب اقدام کردند، نه تنها وقفه ای در حمل و نقل ایجاد نشده است، بلکه به دلیل اینکه رانندگان شریف نادیده گرفته شدند ضد انقلاب و طبق آمار صدور قبوض حمل و نقل حدود 11 درصد افزایش یافت.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید